Materiał Partnera

Jak odpowiednio dobrać firany do aranżacji mieszkania?

Jak odpowiednio dobrać firany do aranżacji mieszkania?

Choć modne stają się rolety, to jednak firany nadają niepowtarzalnego charakteru naszemu domowi czy mieszkaniu. Wiele jednak dylematów przysparza sam ich wybór. Często egzemplarze, które spotykamy w sklepach nie odpowiadają naszemu gustowi. Mamy więc możliwość zamówienia firan uszytych specjalnie dla nas. Czym więc się kierować przy ich wyborze?

Materiał na firany

Firany dodają naszemu domowi elegancji, a zarazem lekkości. Podobnie z zasłonami, które znacznie wpływają na estetykę naszego wnętrza. Jeżeli nie pasują nam firanki gotowe, warto udać się do profesjonalnej pracowni krawieckiej typu Magnolia - Firany Zasłony Mirosław Konieczny, gdzie wspólnie z doświadczoną krawcową możesz zaprojektować unikalne i niepowtarzane firany. Krawcowa może doradzić rodzaj materiałów, ale ostateczny styl i charakter firany, wybierasz Ty. Możesz zdecydować się na firanki panelowe, makaronowe, żakardowe, a nawet z organzy, woalu, satyny czy tafty.  Doświadczony profesjonalista może zaprojektować dla nas firany w taki sposób, że nadadzą one niepowtarzalny charakter naszemu wnętrzu. Przecież firany to dekoracje okienne.

Jak dostosować firany do wnętrza?

Firany szyte na miarę są mile widziane, kiedy mamy niestandardowy wymiar okna i ciężko byłoby kupić nam gotową firankę od razu dostosowaną do jego wymiarów. Dobierając firanę do mieszkania warto wziąć pod uwagę także typ okna, którym dysponujemy w domu. Jego wielkość i kształt ma ogromne znaczenie. Jeżeli chodzi o wymiary firany, to pamiętajmy, że jeżeli chcemy wykonać specjalne drapowanie, lub zakładki, to należy dodać jeszcze około 10 centymetrów, albo nawet i 20.  Niekoniecznie jednak nasza firanka ma być długa – zwłaszcza w kuchni stosuje się różnorodne rozwiązania. Jej długość jest również uzależniona od wielkości naszego wnętrza, czym mniejsze, tym bardziej warto zdecydować się na krótką firankę. Podobnie, w zależności od pomieszczenia, zdecydujemy się na firanki ciemniejsze lub jaśniejsze. W salonie założymy jaśniejsze, aby przepuszczały światło, a w sypialni ciemniejsze, gdyż tam potrzebujemy większego zaciemnienia. Jak się okazuje, dostosowanie jednego elementu do aranżacji mieszkania wcale nie jest takie proste, aby wnętrze było ze sobą spójne i wszystko do siebie pasowało, dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalisty.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz