Materiał Partnera

Jak naprawić zderzak?

Jak naprawić zderzak?

Wypadki zdarzają się każdemu, a najczęściej zderzak bierze na siebie większość uszkodzeń podczas niegroźnych wypadków i stłuczek. W takiej sytuacji naprawa zderzaka staje się koniecznością! Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób naprawić uszkodzony zderzak? Czy lepiej zrobić to samemu, czy może zlecić profesjonaliście?

Naprawa zderzaka - kto powinien się tym zająć?

Nie ulega chyba wątpliwości, że naprawa zderzaka jest koniecznością. Po pierwsze uszkodzony zderzak nie chroni przed ewentualnymi stłuczkami. Poza tym zderzak, który uległ zniszczeniu, może odpaść, a tym samym stanowić zagrożenie dla nas i innych uczestników ruchu. Zdecydowanie należy ten element naprawić, ale kto powinien się tym zająć?

Wiele osób myśli, że samodzielne odnowienie zderzaka nie będzie niczym trudnym - w rzeczywistości nie jest to jednak takie oczywiste. Poza tym, aby samodzielnie naprawić zderzak, trzeba dysponować odpowiednim sprzętem i materiałami, co wiązać się może z koniecznością wydania niemałej sumy. W takich okolicznościach bardzo często okazuje się, że lepiej jednak zlecić naprawę komuś innemu.

Jak wygląda naprawa zderzaka?

Jak mówi nam ekspert z firmy Tomasz Kamiński Naprawa zderzaków, spawanie plastiku, naprawa zderzaka jest procesem, który wymaga wiele wiedzy oraz sporo czasu. Ważne jest odpowiednie przeprowadzenie spawania plastiku. Jeśli zostanie to wykonanie niedokładnie, to szybko okazać się może, że  zderzak będzie nadawał się szybko do ponownej naprawy lub do wymiany.

Proces naprawy zderzaka wygląda następująco:

  • Analiza uszkodzenia i dobór odpowiedniej metody naprawy - większość zderzaków wykonanych jest z termoplastycznego tworzywa, ale trzeba najpierw sprawdzić czy faktycznie tak jest i czy zderzak nadaje się do spawania oraz prostowania na gorąco.
  • Dokładne umycie zderzaka - brud i inne zabrudzenia sprawiają, że naprawa nie jest dokładna. Należy bardzo dobrze je umyć przy pomocy myjki ciśnieniowej i środków usuwających brud, tłuszcz oraz silikony.
  • Naprawa uszkodzeń przy pomocy lutownicy z gorącym powietrzem - czas działania należy dobrać do rozległości uszkodzeń oraz typu tworzywa, z którego wykonany jest zderzak.
  • Prostowanie odkształceń opalarką na gorąco.
  • Wyrównanie nierówności szpachlówką - ważne jest, aby używana była specjalna szpachlówka przeznaczona do tworzyw sztucznych.
  • Przygotowanie i malowanie zderzaka - w zależności od tego, z czego wykonany jest zderzak i jaki lakier użyty był do jego pomalowania, należy odpowiednio przygotować powierzchnię, a następnie nanieść farbę tak, aby po uszkodzeniach nie został żaden ślad!

Kiedy oddajemy zderzak do naprawy profesjonaliście mamy też pewność, że wszystko wykonane zostanie zgodnie ze sztuką, a zderzak będzie nam mógł służyć przez naprawdę długi czas i będzie doskonale spełniał swoje zadanie.

Opracowanie:
Poznań, Jana Henryka Dąbrowskiego 225
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz