Materiał Partnera

Jak należy dbać o powierzchnie z lastryko?

Jak należy dbać o powierzchnie z lastryko?

Lastryko to materiał z którego już wiele lat temu wykonywano różnego rodzaju posadzki czy też parapety i choć jest to rodzaj sztucznego kamienia to w obecnej chwili cieszy się on coraz większą popularnością i dlatego właśnie warto zapoznać się z tym materiałem nieco bardziej. Poniżej opisujemy co warto wiedzieć na temat lastryko a także jak odpowiednio o nie dbać.

Czym jest lastryko?

Lastryko jest to rodzaj materiału budowlanego, który wytwarzany jest z mieszanki cementu, grysu a także wody i barwników nadających temu materiałowi odpowiedni kolor. Lastryko najczęściej przypomina swoim wyglądem wyroby wykonane z kamienia naturalnego, takiego jak na przykład marmur czy granit a to ze względu na to, że właśnie tego typu grys stosuje się do tworzenia lastryko. Jeśli chodzi o nazewnictwo tego materiału, to często można również spotkać się z określeniami lastrico, terazzo bądź lastriko, zaś jego historia jest bardzo ciekawa, ponieważ stosowany był on już w czasach starożytnych (posadzki tego typu zachowały się do dziś w wielu miejscach).

Gdzie stosuje się lastryko?

Lastryko jest materiałem, który możemy zastosować w naprawdę wielu miejscach. Najpopularniejszym rozwiązaniem w tej kwestii jest chyba stosowanie lastryka w postaci nagrobków, które są zdecydowanie tańsze niż te wykonywane z kamieni naturalnych. Oprócz nagrobków lastryko bardzo często spotykane jest w formie posadzki a także zewnętrznych i wewnętrznych parapetów lub schodów. Jeśli chodzi o zastosowanie, to lastryko również idealnie sprawdzi się jako blat kuchenny a także okładzina ścienna.

Jak powinno się zadbać o powierzchnie z lastryko?

Jak powszechnie wiadomo, o każdy rodzaj posadzki czy też parapetu lub nagrobka należy odpowiednio zadbać, by zachował on na jak najdłuższy czas swoje wizualne walory. Oczywiście pierwszą sprawą, jaką musimy robić przy materiałach typu lastryko, jest jego regularne odkurzanie oraz czyszczenie (dotyczy to zwłaszcza posadzek), jednakże najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku jest jego renowacja w formie szlifowania czy też polerowania, dzięki czemu nasze powierzchnie z lastryko będą cały czas wyglądały idealnie.

Komu zlecić renowację lastryko?

Niezależnie od tego czy nasze lastryko znajduje się w dość opłakanym stanie i chcemy je doprowadzić do stanu pierwotnego czy też po prostu regularnie dbamy o jego idealny wygląd, to usługi renowacyjne warto zlecić profesjonalnej firmie takiej jak Limar, która dysponuje odpowiednim doświadczeniem a także sprzętem przeznaczonym do tego rodzaju prac.

Opracowanie:
Białystok, Sokólska 19 lok. 9
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz