Materiał Partnera

Jak mądrze zabudować kuchnię?

Jak mądrze zabudować kuchnię?

Kuchnia jest miejscem, w którym spędzamy wiele czasu. Szykujemy posiłki, jemy wspólne śniadania i obiady, śmiejemy się i rozmawiamy z bliskimi. Dlatego przez wiele osób nazywana jest sercem całego domu. Jak mądrze zabudować kuchnię, aby to pomieszczenie było zarazem ładne i funkcjonalne? Pierwszym krokiem do sukcesu jest decyzja o wykonaniu kuchni na wymiar i przygotowanie projektu. Poznajmy najważniejsze wskazówki, które pomagają zaaranżować idealną kuchnię.

Co powinno znaleźć się w projekcie kuchni?

Przygotowanie projektu rozpoczyna prace nad wykonaniem kuchni na wymiar. Specjaliści dokonują dokładnych pomiarów pomieszczenia, doradzając najlepsze rozwiązania. Planowanie przestrzeni nie jest proste! Zwłaszcza kiedy kuchnia jest niewielka, a chcemy w niej i gotować, jeść, a nawet podejmować gości, którzy znienacka odwiedzają nasz dom.

Co powinien uwzględniać projekt kuchni? Przede wszystkim aranżacja kuchni nie może odbiegać od charakteru pozostałych pomieszczeń domu czy mieszkania. Spójne wnętrza dają poczucie harmonii i ładu. Po drugie kuchnia powinna być podzielona na strefy: strefę  zapasów z lodówką i szafką na produkty żywnościowe, strefę przechowywania sztućców, talerzy, misek itp., strefę przygotowywania posiłków i zmywania oraz strefę gotowania i pieczenia. Doskonale, jeżeli lodówka, zlewozmywak i kuchenka tworzą tzw. trójkąt roboczy. Takie ustawienie podstawowych sprzętów sprawia, że praca i poruszanie się po kuchni jest dużo łatwiejsze. Nawet jeżeli wydaje nam się, że metraż naszej kuchni nie daje wiele możliwości, profesjonaliści zajmujący się projektowaniem i wykonywaniem mebli kuchennych na co dzień, wiedzą jak mądrze zaplanować przestrzeń – mówi nasz ekspert ze sklepu meblowego PHU Arlen w Zamościu.

Dobór wysokiej jakości materiałów

Mądre zabudowanie kuchni to również dobór wysokiej jakości materiałów. Kuchni nie robi się na sezon czy dwa. Zwykle będzie służyć nam kolejne kilkanaście lat, dlatego tworzywa, z których będą wykonane meble na wymiar, powinny być solidne.

Dzisiaj najbardziej popularne są fronty MDF lakierowane. Są trwałe i stosunkowo odporne na działanie wilgoci oraz wysokiej temperatury. Mogą być lakierowane na wysoki błysk lub mat. Meble matowe łatwiej jest utrzymać czystości, a lakierowane zapewniają wyjątkowy efekt wizualny. Decydując się na kuchnię na wymiar, możemy też wybrać fronty MDF foliowane. Mają przystępną cenę i zadowalającą trwałość, są dobrą imitacją mebli lakierowanych. Dobry pomysłem jest również wykończenie powierzchni mebli fornirem. Meble z frontami fornirowanymi wyglądają naturalnie, a jednocześnie są bardzo nowoczesne.

Meble na wymiar są dostosowane do indywidualnych wymagań klienta, dlatego stanowią najlepszy wybór do kuchni w domu i mieszkaniu. Sprawdź ofertę firmy PHU Alrlen i ciesz się funkcjonalną i trwałą kuchnią przez wiele lat.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz