Materiał Partnera

Jak funkcjonalnie urządzić łazienkę?

Jak funkcjonalnie urządzić łazienkę?

To zazwyczaj małych rozmiarów pomieszczenie jest bardzo ważne – spędzamy w nim stosunkowo sporo czasu przygotowując się do wyjścia lub relaksujemy po powrocie. Łazienka powinna być więc przede wszystkim funkcjonalna i ergonomiczna. Jak jednak wyposażyć ją we właściwy sposób, gdy nie możemy znaleźć w sklepach pasujących elementów? Czy meble na zamówienie można wykonać również do łazienki?

Optyczne powiększenie

W przypadku małego pomieszczenia warto zadbać o to, by wystrój zaaranżowany był w sposób pomagający optycznie powiększyć przestrzeń. Dlatego najczęściej wybiera się jasne kolory wnętrz – klasyczne białe płytki wyglądają schludnie, elegancko i przede wszystkim sprawiają, że łazienka wygląda na większą niż jest w rzeczywistości. Kiedy już w odpowiedni sposób przygotujemy pomieszczenie, należy zadbać o właściwe meble. Gotowe zestawy ze sklepów sieciowych to niekoniecznie dobry wybór – mogą być za duże, co nie pomoże w rozsądnym rozplanowaniu przestrzeni i ograniczy funkcjonalność. Doskonałym rozwiązaniem będą meble wykonane na zamówienie. Zostaną stworzone zgodnie z podanymi przez nas wymiarami, dzięki czemu będą idealnie dopasowane do każdego typu łazienki. Co więcej, mogą być wyprodukowane według autorskiego projektu – oznacza to, że sami możemy zadecydować o tym, jak dany mebel będzie wyglądał! Warto jednak najpierw skonsultować wyobrażenia z profesjonalistą, a ten doradzi najrozsądniejszy wariant. Firma Es-Design Ewa Sochal to doświadczony producent mebli na zamówienie, który będzie w stanie optymalnie i stylowo wyposażyć nawet najmniejszą łazienkę.

Co za dużo, to niezdrowo

Niewiele osób pomyślałoby, że miejsca w łazience może być za dużo, ale w istocie niektórzy borykają się z takimi problemami. Kiedy pomieszczenie jest zbyt obszerne, również trudno znaleźć właściwe elementy wyposażenia wnętrz. Zazwyczaj produkuje się je dla łazienek małych i średnich, co sprawia, że w przypadku dużej przestrzeni trzeba kupować np. dwa zestawy mebli i dopasowywać je tak, by wyglądały właściwie. Nie jest to jednak oszczędne, zabiera też dużo czasu i nerwów. Okazuje się, że świetnym wyborem będą i w tym przypadku meble na wymiar. Warto jednak skonsultować swój projekt z wykonawcą. W ten sposób unikniemy nieporozumień i niedoskonałości, które mogą wynikać z braku doświadczenia w planowaniu przestrzeni. Meble takie mogą być wyposażone w unikalne rozwiązania i mieć stylowy wygląd. Ich indywidualny charakter z pewnością uczyni łazienkę jeszcze przytulniejszym miejscem, łącząc funkcjonalność z elegancją. Wysoka jakość mebli na zamówienie pozwala cieszyć się nimi przez długie lata, nawet w przypadku tak wymagającego pomieszczenia jak łazienka.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz