Materiał Partnera

Jak działają pralnie?

Jak działają pralnie?

Wiele osób uważa, że pralnie powoli odchodzą do przyszłości, gdyż każdy posiada w domu pralkę, która wyposażona jest w nowoczesne funkcje. Nic bardziej mylnego, gdyż branża pralnicza ciągle się rozwija, oferując klientom nowoczesne metody prania przy użyciu ekologicznych detergentów. Ze względu na wygodę i oszczędność czasu wiele osób regularnie korzysta z usług pralni, jednak mało kto zastanawia się jaką drogę przechodzą ubrania od momentu ich przyjęcia aż do odbioru.

Pralnia chemiczna czy pralnia wodna?

Wśród usług pralniczych dostępnych na rynku możemy się spotkać z zakładami, które oferują pranie chemiczne i pranie wodne. Wybór ten zależy od rodzaju tkanin, a także osobistych preferencji klienta. Podczas prania chemicznego nie wykorzystuje się wody, a tylko specjalne środki chemiczne, które usuwają z materiału trudne zabrudzenia, z którymi nie poradziłaby sobie tradycyjna pralka. Pranie wodne jest podobne do tego, jakie przeprowadza się z w domowych warunkach, jednak w procesie czyszczenia używa się specjalnych detergentów bezpiecznych dla tkanin, skóry i środowiska. Firmy takie jak Usługi Pralnicze Andrzej Feret oferują obie metody prania, dobierając je do konkretnego zlecenia. Dodatkowo korzystają z nowoczesnych urządzeń, dzięki czemu nawet delikatne tkaniny nie są narażone na uszkodzenie.

Podstawowe usługi w pralni

Wiele osób decyduje się na regularne korzystanie z usług pralni, gdyż jest to dużo wygodniejsze. W zależności od potrzeb można wybrać kompleksowe pranie lub zlecić tylko konkretną usługę, jak na przykład maglowanie. Ogólnie jednak działanie pralni podzielone jest na kilka etapów:

  • przyjęcie odzieży i sprawdzenie jej przez pracownika,
  • wstępne odplamianie, pozbywanie się trudniejszych zabrudzeń,
  • właściwe pranie z użyciem specjalnych detergentów,
  • suszenie,
  • przygotowanie prania to zwrotu, prasowanie, maglowanie, składanie.

Nowoczesne pralnie mają także do dyspozycji specjalne manekiny do formowania odzieży, które zastępują tradycyjne prasowanie. Wykorzystuje się je między innymi do formowania koszul, garniturów czy sukienek wykonanych z trudnego materiału.

Jak wybrać dobrą pralnię?

Mimo że pralnie w niektórych miastach mogą być rzadkością, to przed pierwszym skorzystaniem z jej usług warto sprawdzić jakość obsługi. Przede wszystkim należy dowiedzieć się w jaki sposób pracują i czy mogą zaproponować rozwiązania polecane do delikatnych tkanin. Podstawowym kryterium wyboru jest korzystanie z ekologicznych detergentów, co jest szczególnie ważne w przypadku alergików, gdyż tradycyjne środki piorące mogą podrażniać delikatną skórę.

Opracowanie:
Koszalin, Tadeusza Kościuszki 7
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz