Materiał Partnera

Jak dokonać wyboru firmy sprzątającej biura?

Jak dokonać wyboru firmy sprzątającej biura?

Sprzątanie firm usługowych, powierzchni biurowych nie jest prostą sprawą. Wymaga nie tylko dużej wprawy od pracowników zajmujących się usługami sprzątania dla firm, ale również niebywałej elastyczności w godzinach pracy. W przypadku sprzątania miejsc publicznych zawsze trzeba wybrać moment, w którym czynności sprzątające będą w jak najmniejszym stopniu zakłócały codzienny rytm pracy firmy. Zobaczmy, jak zatem dokonać wyboru firmy sprzątającej?

Sprzątanie powierzchni biurowych – pozwala na budowanie pozytywnego wizerunku firmy, jest skutecznym sposobem na zapewnienie swoim pracownikom odpowiednich warunków pracy pod względem czystości i higieny.

Jakie pomieszczenia podlegają usłudze sprzątania biur?

Zakres usług sprzątania w biurach różni się od miejsca siedziby firmy, jej profilu działalności i rodzaju wykorzystywanych pomieszczeń w ich codziennym funkcjonowaniu. Zwykle firmy takie jak Go Clean Service - Sprzątamy dla Ciebie Warszawa, w ramach usług sprzątania biur wykonują czynności w podziale na prace codzienne i okresowe (tygodniowe, dwutygodniowe czy też miesięczne). Będą to zatem takie czynności jak:

  • Odkurzenie wykładzin podłogowych,
  • Czyszczenie powierzchni zmywalnych,
  • Czyszczenie toalet i sanitariatów,
  • Sprzątanie firmowych aneksów kuchennych,
  • Mycie okien,
  • Czyszczenie półek, biurek,
  • Czyszczenie klatek schodowych,
  • Pranie wykładzin dywanowych itp.

Czym kierować się przy wyborze firmy sprzątającej?

We właściwym wyborze firmy sprzątającej powinniśmy kierować się przede wszystkim doświadczeniem firmy sprzątającej w usługach dla firm. Sprzątanie bowiem przedsiębiorstw, miejsc publicznych różni się od usług sprzątania w domach. Zwykle nie da się w pełni wyłączyć pomieszczeń z ciągłego ruchu, czasami wymaga to od firm sprzątających świadczenia usług w późnych porach popołudniowych, czy też wczesnoporannych.

Ważnym elementem w poszukiwaniach idealnej firmy do sprzątania w biurze jest dostęp firmy sprzątającej do profesjonalnej chemii i stosowanie nowoczesnych sprzętów, urządzeń czyszczących. Jest to niezwykle ważne zarówno na sprawne przeprowadzenie usługi, ale wpływa też na ostateczny efekt prac i wycenę usługi. Kierowanie się najniższą ceną rynkową może okazać się zgubne w skutkach.

Szukając firmy sprzątającej stawiaj przede wszystkim na doświadczenie

Szukając firmy sprzątającej do swojej firmy, musisz wiedzieć orientacyjnie, czego potrzebujesz, aby dobrać zakres usług, jaki ma wykonać firma sprzątająca do prac, jakie wykonuje. Wydaje się to trywialne, ale dzięki konfrontacji własnych oczekiwań z profilem działalności firmy sprzątającej unikniecie nie tylko nieporozumień, ale przede wszystkim rozczarowania.

Pamiętaj, że zatrudniając firmę sprzątającą, nie masz prawa zaprzątać swojej głowy, czym, jak często należy myć dane powierzchnie czy pomieszczenia. Zatrudniając profesjonalistów, masz gwarancję, że zbudują dla ciebie ofertę na postawie twoich potrzeb, w zakresie, jakim narzuca ci sanepid.

Opracowanie:
Warszawa, Chocimska 13 lok. 4
tel. 510 073 227
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz