Artykuł sponsorowany

Jak dobrze wynająć samochód?

Jak dobrze wynająć samochód?

Wielu z nas bardzo często ma wątpliwości odnośnie wynajmu samochodu, bo w Polsce nie jest to jeszcze aż tak popularne - choć zaczyna być. Nie korzystamy z tego, bojąc się kosztów dodatkowych, których nie damy rady uniknąć. Dziś na szczęście cały proces wypożyczania samochodu, korzystania z niego oraz jego zwrotu jest znacznie prostszy i bardziej przejrzysty, dzięki czemu od razu wiemy, na co się piszemy i możemy oszacować ryzyko, o ile takowe istnieje.

Wynajem samochodu

Możemy rzecz jasna skorzystać z usług topowych firm w tym zakresie, ale zazwyczaj wiąże się to z ogromnymi kosztami, których u miejscowych wypożyczalni samochodów można bez trudu uniknąć. Nie wiadomo jednak, która z takich firm będzie uczciwa i zawsze warto dokładnie sprawdzić profil jej działalności, aby upewnić się, że jesteśmy bezpieczni. Wśród takich przedsiębiorstw znajduje się np. Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe Spaw - Met Mariusz Gałązka, dla których wynajem samochodów to chleb powszedni i nie mają przed klientem żadnych tajemnic.

Jakie aspekty najmu wziąć pod uwagę przed podpisaniem umowy?

Korzystając z internetowych wypożyczalni, często mamy problem ze znalezieniem terminu i rzadko kiedy możemy liczyć na to, że ulegnie to zmianie. Jednak korzystając z mniejszej wypożyczalni możemy liczyć nie tylko na lepsze ceny, ale również korzystniejsze terminy dostępności samochodów, lub kontakt w przypadku, gdy jakiś pojazd się zwolni.

Wiele ogromnych wypożyczalni zwraca również dużą uwagę na wiek kierowcy, bo muszą sztywno trzymać się narzuconego im regulaminu, a mniejsze firmy mogą iść na ustępstwa. Topowi gracze często pobierają od nas dodatkowe opłaty, jeżeli nie przekroczyliśmy jakieś granicy wieku, lub w ogóle nie chcą nam wypożyczyć samochodu, bo jesteśmy zbyt młodzi.

Dobrze również od razu dogadać się co do czasu wynajmu, ponieważ wynajmując samochód na dobry często zdarza się tak, że spóźnimy się np. o godzinę, a więc wynajmujący liczy nam to jako kolejną dobę wynajmu.

Przed zatwierdzeniem umowy dowiedz się również, czy możesz bez trudu anulować rezerwację, czy wiążę się to dla Ciebie z dodatkowym kosztem. W niektórych wypożyczalniach zaliczka przepada, a niektórych zwracana jest pod warunkiem rezygnacji najpóźniej tydzień przed, a w niektórych możemy zawsze zrezygnować bez dodatkowych opłat - wszystko zależy od warunków, które wynegocjujemy.

Upewnijmy się też co do miejsca podstawienia samochodu, oraz czy wiąże się to z dodatkowym, ukrytym kosztem, który wychodzi dopiero na ostatecznym rachunku. Często bardziej opłaca nam się podjechać do miejsca w którym samochód już jest, niż prosić o jego podstawienie pod konkretny adres bądź inną siedzibę firmy. To samo dotyczy się zwrotu samochodu, ponieważ dokonanie tego w innym miejscu zapewne znowu nas trochę obciąży.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz