Materiał Partnera

Jak dobrać drewnianą altanę do ogrodu?

Jak dobrać drewnianą altanę do ogrodu?

Ciepłe letnie wieczory spędzone z rodziną czy przyjaciółmi w ogrodzie to nieocenione chwile. Czas spędzany na świeżym powietrzu w ogrodzie można uprzyjemnić jeszcze bardziej, dodając do ogrodu rzeczy, dzięki którym czas w nim spędzany będzie jeszcze bardziej komfortowy i relaksujący. Jednym z takich udogodnień będzie altana ogrodowa. Jak wybrać idealną altanę dla swojego ogrodu?

Na rynku istnieje wiele modeli altan – klient ma do wyboru mnóstwo kształtów i rozmiarów. Duży wybór ma tę zaletę, że pozwoli wybrać altanę idealną do ogrodu, jednak poszukiwania optymalnego rozwiązania mogą zając trochę czasu. Dlatego w niniejszym artykule podpowiemy czym się kierować przy wyborze altany do ogrodu i dlaczego warto postawić na altanę drewnianą?

Drewniana altana do ogrodu – zalety

Należy zacząć od tego, że choć istnieją inne modele altan, to właśnie drewniana jest najbardziej popularna. Ma ona wiele zalet technicznych, jednak warto tutaj zwrócić uwagę na funkcję estetyczną. Do pięknego zielony ogród, miejscami ocienionego drzewami czy krzewami, nic nie będzie pasowało lepiej niż konstrukcje drewniane – jak altana czy inne meble ogrodowe. Drewno to styl i klasa – takiego efektu nie da się osiągnąć za pomocą innych materiałów. Ponadto, jak informuje ekspert z firmy Zaun Meister Kamila Wolna, z drewna można wybudować różne altany – proste i urocze, jak i fantazyjne, małe lub duże, o różnych kształtach – wszystko zależy od potrzeb klienta.

Jak dobrać idealną altanę dla swojego ogrodu?

Wybór materiału to niewielki problem – o wiele trudniej dobrać wielkość i kształt altany. Czym się kierować przy wyborze? Czynników jest kilka – przede wszystkim wielkość ogrodu oraz ilość osób, która będzie korzystać z altany. Jeżeli altanę zamierzamy wykorzystywać do spędzania czasu  większym gronie, warto postawić na model z otwartymi ściankami, w którym zmieści się stół z dużą ilością siedzeń dookoła. Jeżeli przy altanie będzie stał grill, postawmy altanę z osłonami bocznymi – ochronią gości przed wiatrem.

Jeżeli mamy mały ogród, duża altana drewniana ograniczy przestrzeń – z drugiej strony mała altana może nie spełniać swojej funkcji. Aby dobrać najbardziej odpowiedni rozmiar altany, która będzie spełniała oczekiwania klienta, najlepiej poradzić się profesjonalistów pracujących w firmie, zajmującej się sprzedażą i montażem altan drewnianych. Specjaliści mogą zaproponować rozwiązania, które zaskoczą, ale też zadowolą.

Opracowanie:
Gubin, Westerplatte 12E lok. 7
tel. 782 944 269
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz