Materiał Partnera

Jak dobrać domowy sprzęt fitness?

Jak dobrać domowy sprzęt fitness?

W dobie rosnącej mody na bycie ,,fit" sięgamy po zdrowe i odchudzające diety, ale i po rozmaite formy ruchu. Jedną z nich są ćwiczenia, które nie tylko spalają tkankę tłuszczową, ale także modelują poszczególne partie ciała. I tu mamy do wyboru siłownię albo zacisze domowe. Jeśli obstajemy przy drugiej opcji, to warto zastanowić się nad urządzeniem własnej domowej mini siłowni. Podpowiadamy, jak dobrać do niej sprzęt.

Dlaczego warto założyć własną mini siłownię dla kobiet?

Jeśli zależy Tobie na pięknej sylwetce, zapewne liczysz się z tym, że nie wystarczy tylko ją osiągnąć, ale trzeba również pielęgnować rezultaty. Tak samo rzecz ma się ze zdrowiem i kondycją. Mini siłownia jest więc dobrą i długofalową inwestycją na lata- zwłaszcza dla tych pań, które cenią sobie spokój podczas ćwiczeń. Mini siłownia to również świetna forma ruchu na czas zimowy, kiedy rower czy piłka odpadają. Na mini salę fitness nie musisz też dojeżdżać, co oznacza wygodę i dostępność. A w razie awarii sprzętu fitness z pomocą przyjdzie firma KF Serwis Fitness.

Mini sala fitness do większych pomieszczeń domowych

W przypadku dużego domu mamy większe pole do popisu. Warto wtedy zainwestować w sprzęt, na którym będzie można poćwiczyć na wszystkie partie ciała lub takie, które spełnią nasze wymogi. Jeśli na przykład zależy nam na uniwersalnym urządzeniu, które doskonale spala tkankę tłuszczową, to warto zaopatrzyć się w orbitrek magnetyczny. Orbitrek modeluje także najbardziej newralgiczne partie ciała, z których najczęściej chcemy schudnąć, czyli nogi, pośladki, brzuch i ramiona. Jeśli chcemy skupić się na ćwiczeniach na dolne partie ciała lub poprawie ogólnej kondycji i nie mamy problemów ze stawami, to powinniśmy rozważyć kupno stacjonarnego roweru treningowego lub bieżni treningowej. Natomiast, dla tych którzy chcą połączyć ćwiczenia cardio z siłowymi i głównie wyszczuplić sylwetkę na nogach i pośladkach, to polecamy steppery.

Mini sala fitness do mniejszych pomieszczeń

Małe mieszkanie, to nie problem w założeniu własnej domowej Sali fitness. Do takich przestrzeni najlepiej nadadzą się po prostu urządzenia mniejszych gabarytów takie jak:

  • hantle- pomagają wzmocnić mięśnie ramion oraz pleców,
  • ekspandery- są to taśmy do rozciągania,
  • skakanki- dzięki nim ćwiczy całe ciało,
  • koło do ćwiczeń- dla tych, którzy chcą wymodelować brzuch i talię
  • Sandbag- to torba z woreczkami z piaskiem, z którymi można wykonać różne zestawy ćwiczeń na całe ciało
  • Mata do ćwiczeń- można na niej wykonywać ćwiczenia zarówno na brzuch jak i na całe ciało, a także uprawiać pilates, jogę czy stretching.

Opracowanie:
Kraków, Dukatów 29
tel. 507 255 655
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz