Materiał Partnera

Jak dobrać dobre szkło hartowane dla swojego smartfonu?

Jak dobrać dobre szkło hartowane dla swojego smartfonu?

Folie ochronne na telefony komórkowe dotykowe odchodzą do lamusa. Nie są one bowiem w stanie zapewnić skutecznej ochrony ekranu przed zarysowaniami np. od kluczy, czy od pęknięć po upadku smartfonu. Dzisiaj zatem jedynymi skutecznymi akcesoriami, są szkła hartowane. Ich rodzajów jest jednak wiele, dlatego warto wiedzieć, jak wybrać najlepsze z nich.

Wybieraj szkła o oznaczeniu H8 lub H9

Szkła hartowane występują dzisiaj o różnym stopniu twardości. Wybierając produkty tego typu, należy właśnie zwracać głównie uwagę na indeks twardości. Najlepsze szkła hartowane posiadają oznaczenie H8 i H9.  W pierwszym przypadku są to ochrony tak twarde, że są w stanie zarysować szkło. W drugim przypadku zaś, szkła hartowane wyróżniają się twardością, która może przeciąć nawet materiał szklany. Zarysowania są możliwe tylko poprzez wykorzystanie narzędzi diamentowych. Szkło hartowane H8 i H9, może zatem wytrzymać upadek z kilku metrów. To jedyna i słuszna ochrona smartfonów, zwłaszcza tych kosztujących więcej, niż 1000 złotych.

Szkła o wyprofilowanym i spersonalizowanym kształcie

Zasada numer jeden dotycząca szkła hartowanego, polega na tym, aby kupować sprawdzone produkty, a montować je w profesjonalnych salonach z akcesoriami dla smartfonów. Montaż na własną rękę może niestety być nieudany lub niedokładny, a to narazi nas na dodatkowe, często wysokie koszty. Dobry dystrybutor szkła hartowanego posiada produkty do danych modeli telefonów, lub też posiada uniwersalne szkła, które są w salonie profilowane do ekranu smartfonu. To właśnie dokładne zakrycie całej powierzchni pozwala na skuteczną ochronę przeciw różnym uszkodzeniom. Ważne przy tym jest jednak to, aby szkło nie spowalniało pracy touchscreena. Wybierać zatem należy zawsze renomowane marki szkieł hartowanych.

Przykłady szkieł hartowanych

Szkła hartowane występują w różnych rodzajach. Można wymienić między innymi szkła 2.5D, nanoszkła 2.5D, szkła 3D/4D i szkła 3D/4D case friendly, czy też szkła 5D full glue i 5D UV. Ostatni rodzaj montowany jest przy użyciu utwardzaczy UV, co wymaga dłuższego procesu instalacyjnego. Jeśli zatem zależy Ci na czasie realizacji montażu szkła hartowanego, wybieraj te, które są klejone preparatem równomiernie rozłożonym po całej powierzchni ochrony. Profesjonalne szkła, a także etui i folie do smartfonów, znajdziesz zaś w sklepie KUPUJ TU, gdzie można zakupić różne akcesoria telefoniczne. Firma dystrybuuje również wysokiej klasy power banki o różnej pojemności i szybkości ładowania. 

Opracowanie:
Oświęcim, Konopnickiej 1B lok. 3
tel. 511 718 743
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz