Materiał Partnera

Jak dobrać długość zasłon?

Jak dobrać długość zasłon?

Zasłony i firany, pomimo rosnącej popularności rolet i żaluzji, wciąż nie przeszły do lamusa. W dalszym ciągu stanowią one znakomite dekoratorskie dopełnienie wnętrz, pełniąc jednak rolę nie tylko akcentu wizualnego, ale także zapewniając nam prywatność. Dobranie odpowiednich zasłon to jednak nie tylko kwestia koloru, ale również ich długości, która wpływa na ostateczny charakter pomieszczenia, w którym się znajdują.

Zasłony – dlaczego wciąż warto po nie sięgać?

Współcześnie rynek oferuje nam praktycznie nieskończone możliwości pod względem wyboru rodzaju i kolorystyki tkaniny z której możemy uszyć zasłony. Dlatego też znakomicie sprawdzą się one w każdym rodzaju wnętrza, zarówno klasycznym, jak i nowoczesnym. Warto je wybrać, bowiem są jednym z łatwiejszych sposobów na zmianę charakteru pokoju, bez uciekania się do zmiany mebli, czy innych, droższych elementów wyposażenia. Są też łatwe w montażu i demontażu, przez co nietrudno dbać o ich czystość.

Charakter i styl

Długość zasłon to ważny element, który będzie miał wpływ na wybór zarówno ich rodzaju, jak i tkaniny. Ciężkie, lejące materiały, zdecydowanie lepiej spełnią swą funkcję wizualną w przypadku ich znaczącej długości, natomiast faktury delikatne i lekkie, stanowiące subtelną ramę dla okna, mogą być zdecydowanie krótsze. Warto także pamiętać o tym, że wybrana przez nas długość będzie miała znaczenie dla stylistyki jaką finalnie osiągniemy. Jak przyznają doradcy ze studia dekoracji okiennych Piękne Okno z Iławy, zasłony długie, sięgające do ziemi bądź na nią opadające, nadają przestrzeni elegancji, szczególnie w połączeniu ze stonowanymi kolorami, zaś krótkie, często graficzne, niosą ze sobą lekkość i finezję.

Jak wyznaczyć długość zasłon?

Optymalną długość zasłon powinniśmy mierzyć od dołu karnisza, do około dwóch centymetrów nad ziemią. Jeśli decydujemy się na tkaniny dłuższe, opadające na podłogę, powinny mieć około trzycentymetrowy nadmiar materiału. Gdy w przypadku zasłon opadających na ziemię ostatecznie efekt nie spełni naszych oczekiwań, zawsze możemy usunąć nadmiar sukna, zyskując nowy charakter oraz styl.

Zasłony to wyjątkowa ozdoba w naszych wnętrzach, nadająca im przytulnego i domowego charakteru. Nie trzeba z nich rezygnować, nawet decydując się na rolety czy żaluzje, bowiem wspólnie mogą pełnić znakomicie wyglądającą całość, nawet bez zastosowania tradycyjnych firan.

Opracowanie:
Iława, Jana III Sobieskiego 14 lok. 15
tel. 89 644 85 23
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz