Materiał Partnera

Jak chronić się przed pożarem? Podpowiadają eksperci z dziedziny ochrony przeciwpożarowej

Jak chronić się przed pożarem? Podpowiadają eksperci z dziedziny ochrony przeciwpożarowej

Dzięki zachowaniu odpowiednich środków ostrożności i przestrzeganiu przepisów z zakresu ochrony przeciwpożarowej możemy właściwie zabezpieczyć swój dom lub przedsiębiorstwo przed wybuchem niebezpiecznego pożaru. Jak to zrobić? Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług fachowców, którzy zdefiniują potencjalne zagrożenia dla danego obiektu i pomogą im przeciwdziałać.

Na wszelki wypadek

Działania z zakresu ochrony przeciwpożarowej mają nas zabezpieczyć przed wybuchem pożaru, zniszczeniami wynikającymi z działania ognia i ewentualnymi obrażeniami. Pierwszym krokiem jest opracowanie specjalnej instrukcji bezpieczeństwa pożarowego – taki dokument powinien być dostosowany do warunków panujących w danym obiekcie. W jaki sposób przebiegają prace związane z ochroną przeciwpożarową? Mówi nasz ekspert z firmy Remiza-Bis Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Mariusz Duch:

Swoim klientom dostarczamy urządzenia i systemy przeciwpożarowe, a także sprzęt oddymiający i technologie, które informują o zagrożeniu ogniem. Dbamy o niezawodną sygnalizację przeciwpożarową, bo uważamy, że to gwarancja bezpieczeństwa i komfortu przebywania w budynkach wszelkiego rodzaju. Nasi pracownicy to specjaliści mają spore doświadczenie, ale cały czas podnoszą swoje kwalifikacje. Stawiamy na rozwój firmy i optymalizację oferty, by uzyskać uznanie najbardziej wymagających partnerów – podkreśla właściciel firmy zajmującej się zabezpieczaniem przeciwpożarowym wielu różnych obiektów.

Najlepsze metody zabezpieczania

Jeśli zależy nam na jak najlepszej ochronie przeciwpożarowej, powinniśmy zadbać o to, by bezpieczeństwo zostało uwzględnione już na etapie projektowania budynku. Warto skonsultować projekt obiektu z ekspertem do spraw ochrony przeciwpożarowej – to da nam gwarancję, że gotowa budowla będzie po prostu bezpieczna. W razie potrzeby do wymagań przeciwpożarowych można dostosować także starsze budynki – jednak i w jednym, i w drugim przypadku niezbędna będzie tu jednak fachowa opinia kogoś specjalizującego się w ochronie przeciwpożarowej. Profesjonalna firma tym się zajmująca przygotowuje ekspertyzy budowlane i przeciwpożarowe. Na podstawie takich ekspertyz jej pracownicy wykonają dla nas instalacje służące do oddymiania, zamontują klapy dymowe, czujniki dymu i oświetlenie ewakuacyjne, co pomoże nam przetrwać w razie kryzysowej sytuacji.  Możemy zlecić też opracowanie tak zwanej oceny zagrożenia wybuchem i dokumentu zabezpieczenia przed wybuchem. Dzięki temu będziemy gotowi na każdą sytuację.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz