Artykuł sponsorowany

Jak bezpiecznie rozebrać garaż?

Jak bezpiecznie rozebrać garaż?
Niepotrzebny garaż lub budynek gospodarczy na prywatnej posesji to częste zjawisko. Właściciel chciałby pozbyć się go nie tylko szybko i bezpiecznie, ale też w taki sposób, aby nie pozostał po nim bałagan, a to nie łatwe zadanie! Czy warto rozbierać samodzielnie, czy może lepiej zatrudnić profesjonalistów i co zrobić z materiałami, które pozostaną po rozbiórce? 

Kiedy rozbierać? 

Budynki zwykle rozbiera się z dwóch powodów. Pierwszym z nich jest bezpieczeństwo, kiedy budynek jest stary i grozi zawaleniem. W drugim przypadku właściciel posesji chce rozebrać budynek, gdyż po prostu jest niepotrzebny i tylko zajmuje miejsce. Jeśli chodzi o najlepszy czas na rozbiórkę – choć wiele osób tak właśnie robi – nie trzeba czekać z nią do lata. Oczywiście suchy i niezbyt gorący dzień to najlepsza pora na tak ciężkie prace fizyczne, lecz profesjonalne firmy świadczą usługi przez cały rok. Jedną z polecanych firm jest między innymi Clean Stal Eco, której siedziba znajduje się na terenie województwa zachodniopomorskiego. Przedsiębiorstwo zajmuje się kompleksowymi rozbiórkami, a także porządkowaniem po nich oraz odbiorem pozostałego złomu. 

Czy warto samodzielnie? 

Samodzielna rozbiórka to nie zawsze oszczędność. Należy pamiętać, że potrzebne będzie wiele narzędzi, a ich zakup może być kosztowniejszy niż skorzystanie z kompleksowych usług profesjonalistów. Na samodzielną rozbiórkę mogą się zdecydować wyłącznie osoby, które posiadają właściwe wyposażenie oraz doświadczenie w tego typu pracach. W przeciwnym razie może to być nie tylko nieekonomiczne, ale też niebezpieczne. Specjaliści zawsze postępują zgodnie z zasadami Bezpieczeństwa i Higieny Pracy i zadbają nie tylko o szybką rozbiórkę budynku, ale również o porządek na posesji. Pod żadnym pozorem nie powinny zabierać się za to osoby, które nie mają żadnej wiedzy w tym zakresie, gdyż może dojść do poważnego wypadku. 

Co z materiałami? 

Jest to kolejny powód, dla którego lepiej skorzystać z usług specjalistów, gdyż wywóz gruzu jest zwykle wliczony w koszty. Po rozbiórce pozostaje sporo gruzu i innych materiałów, które trzeba właściwie zutylizować. Profesjonalne firmy są w stanie zadbać o wywóz odpadów, a właściciel posesji może sam zdecydować, co chciałby zachować, a które materiały przekaże do utylizacji. Po rozbiórce budynku może oczywiście zostać wiele materiałów budowlanych, które nadają się do ponownego wykorzystania. Właściwa utylizacja i wielokrotne wykorzystywanie materiałów budowlanych to rozwiązanie nie tylko ekonomiczne, ale również ekologiczne.  

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz