Materiał Partnera

Izolacja posadzki – dlaczego jest istotna i w jaki sposób się ją wykonuje?

Izolacja posadzki – dlaczego jest istotna i w jaki sposób się ją wykonuje?

Budowanie obiektu użytkowego to m.in. konieczność zastosowania odpowiednich izolacji. Ocieplenie poddasza czy elewacji to najważniejsze elementy, które realizowane są przez specjalistów, jednak nie należy zapominać także o posadzkach. Podłoga powinna być w sposób odpowiedni zabezpieczona przed utratą ciepła, dzięki czemu zapotrzebowanie na energię cieplną w budynku znacząco się obniży.

Specjalistyczny typ izolacji

Brak izolacji podłogi od podłoża jest przyczyną powstawania wielu problemów w budynku mieszkalnym. Szczególnie problematyczna staje się nadmierna wilgoć, a przemieszczające się w pomieszczeniach zimne powietrze skutecznie obniża komfort użytkowania konkretnego obiektu. Z tego względu niezbędne jest wykonanie odpowiedniej izolacji posadzki. Realizacją tego typu zlecenia zajmą się specjaliści z firmy Izolacje Pluimers, którzy od wielu lat świadczą usługi w zakresie wykonywania izolacji termicznych.

Oddzielenie przenikającej od strony podłoża wilgoci zapewnia również spore oszczędności w zakresie zużycia energii cieplnej. Zapotrzebowanie na nią jest zauważalnie wyższe w przypadku braku izolacji posadzki bądź jej niewłaściwego wykonania. Jak się więc okazuje, tego typu ocieplenie to bardzo istotny element każdego obiektu. Z tego powodu warto postawić na specjalistyczną firmę, która wykorzysta do izolacji posadzki odpowiednich materiałów. Jednym z nich jest pianka poliuretanowa – czym dokładnie się charakteryzuje i dlaczego sprawdza się w przypadku posadzek?

Wytrzymała izolacja posadzki

Jedną z najpopularniejszych metod stosowanych w ramach izolacji posadzki jest zastosowanie pianki poliuretanowej. Takie ocieplenie zapewnia możliwość stworzenia jednolitej warstwy, która jest bezspoinowa i wykazuje sporą wytrzymałość na wszelkie obciążenia. Istotnym jej atutem jest również krótki czas aplikacji. Nakładanie metodą natryskową pozwala pokryć nawet sporą powierzchnię stosunkowo szybko, dzięki czemu prace budowlane realizowane są terminowo. Izolacja posadzki jest także stosowana w przypadku obiektów wyposażonych w piwnicę.

W takiej sytuacji rekomenduje się ocieplenie stropu piwnicy. Nierzadko ze względu na zwiększoną wilgotność pojawiającą się właśnie w tym pomieszczeniu pojawia się charakterystyczny, nieprzyjemny zapach stęchlizny. Wyeliminować go można właśnie dzięki wykonaniu trwałej i szczelnej izolacji. Również i w tym przypadku doskonale sprawdzi się pianka poliuretanowa nakładana metodą natryskową. Warto zatem zadbać o kompletną izolację posadzki – zarówno wtedy, gdy jest ona bezpośrednio połączona z podłożem, jak i w budynkach podpiwniczonych.

Opracowanie:
Kutno, Wojska Polskiego 10a
tel. 24 253 87 70
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz