Materiał Partnera

Istotne parametry głośników

Istotne parametry głośników

Przed zakupem głośników, bez względu na to, czy mają być to głośniki odsłuchowe, do studia, czy głośniki do salonu, z których będziemy korzystać przy oglądaniu filmu, lub słuchaniu muzyki, powinniśmy w pierwszej kolejności poznać ich parametry techniczne. W następnej kolejności warto poznać materiał, jaki został wykorzystany do złożenia obudowy. Dopiero na koniec, ostatnim elementem, który może nam pomóc przy wyborze, jest ich wygląd wizualny.

Na jakie parametry zwrócić uwagę?

Na różne rzeczy zwrócić należy uwagę, przy różnych rodzajach głośników. W zależności od ich zastosowania mogą być to np. głośniki:

W zależności od przeznaczenia głośników, zwracać uwagę będziemy na inne parametry, a przynajmniej inne ich wartości. Wybierając głośniki, z pewnością zwrócić należy uwagę na ich skuteczność. Jest to maksymalna głośność, jaką może osiągnąć dany sprzęt. Określana jest ona w decybelach. Skuteczność jednak nie jest jedyną cechą, która ma wpływ na głośność grania. Decydująca w tej kwestii może być moc głośnika, która odpowiada za maksymalnie możliwą energię, jaką odbierze on od wzmacniacza. Energię tę głośnik przetwarza na dźwięk analogowy, który słyszymy. Ważne będzie, tym bardziej w przypadku odsłuchów studyjnych, pasmo przenoszenia. Określa ono zakres częstotliwości, jakie monitory są w stanie z siebie wydobyć. Przy zakupie jakichkolwiek głośników, warto wcześniej przeprowadzić ich testy. Dzięki nim stwierdzimy, czy satysfakcjonuje nas uzyskany dźwięk, na każdej głośności. Przy wyborze monitorów studyjnych podwójnie ważne będzie odpowiednie brzmienie, którego nie sprawdzimy, nie przeprowadzając odpowiednich testów. Warto przekonać się, jak na różnych poziomach głośności słychać bas, perkusję, gitarę i oczywiście wokal. Jeśli jest to sprzęt, który kupowany jest w celu tworzenia i obróbki muzycznej, niezmiernie ważna będzie przejrzystość brzmienia.

Przed zakupem

Dla osób, które profesjonalnie zajmują się tworzeniem muzyki, nie będzie problemem wybór głośników, które będą odpowiadać ich preferencjom. W przypadku niedoświadczonego słuchacza warto skontaktować się ze specjalistą. Tego typu fachowcem, jest właściciel firmy GMP Tech. Jest to sklep z profesjonalnym, wysokiej jakości sprzętem muzycznym. Parametry głośników, które ta firma posiada w ofercie, zadowoli nawet najbardziej wybrednych klientów. Kupić tam można zarówno głośniki do salonu, jak i najwyższej jakości głośniki estradowe. Można także odwiedzić punkty odsłuchowe, w których panujące warunki pozwolą na spokojne przeprowadzenie testów.

Opracowanie:
Ostrów Mazowiecka, Bagińska 52
tel. 698 638 903
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz