Materiał Partnera

Inteligentny dom - dlaczego warto zastosować takie rozwiązanie?

Inteligentny dom - dlaczego warto zastosować takie rozwiązanie?

Systemy zdalnego sterowania domem, które znane są jako inteligentny dom, zyskują coraz bardziej na popularności. Użytkownicy inteligentnych domów chwalą sobie takie rozwiązanie za jego funkcjonalność i uniwersalność. Montaż systemu inteligentnego domu przeprowadzić można w czasie remontu lub budowy. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie!

Inteligentny dom - co to dokładnie oznacza?

W tradycyjnych systemach w domach każda instalacja ma tylko jedno zadanie i poszczególne instalacje nie wpływają na siebie. Na przykład - monitoring tylko nagrywa okolice, instalacja c.o. ogrzewa dom, a włączniki światła są uruchamiane niezależnie przez użytkowników domu. Inteligentny dom pozwala na kompleksowe użytkowanie i sterowanie wszystkimi systemami domu.

Jakie rozwiązania może zapewnić korzystanie z systemów inteligentnego domu? Są to na przykład:

  • zintegrowanie termometru z klimatyzacją lub ogrzewaniem - kiedy temperatura w domu będzie niższa lub wyższa od wybranej wartości, to uruchomi się klimatyzacja albo ogrzewanie;

  • zdalnie sterowane oświetlenie - jeśli wyjedziemy na wakacje, to zdalnie będziemy mogli uruchamiać oświetlenie tak, aby stworzyć symulację przebywania domowników w budynku, co zmniejsza ryzyko rabunku;

  • automatyczne zamykanie rolet zewnętrznych po określonej godzinie;

  • automatyczne nawadnianie trawnika uruchamiane w godzinach, w których nikt z niego nie korzysta;

  • monitoring i alarm, które przy wykryciu czyjejś obecności automatycznie powiadamiają policję albo firmę ochroniarską.

Jak mówi nam ekspert z firmy trudniącej się instalacją i montażem monitoringu oraz systemów inteligentnego domu, Bta Krystian Drewnowski, to tylko część możliwości korzystania z takiego rozwiązania.

Zalety zdalnego sterowania domem

Jakie są zalety korzystania z takiego rozwiązania? Przede wszystkim użytkownicy domu otrzymują nowy poziom komfort mieszkania w nim. Inteligentne domy są bezpieczniejsze, bardziej komfortowe, a także obniżają koszty korzystania z budynku.

W jednorodzinnych domach rachunki za ogrzewanie oraz prąd mogą spaść nawet o 30%, kiedy korzysta się z systemów inteligentnego domu. Wynika to bowiem z bardziej efektywnego dysponowania zasobami - nawet jeśli zapomnimy wyłączyć światło, kiedy wychodzimy z domu, to będziemy mogli to sprawdzić i wyłączyć je zdalnie. W okresie zimowym nie będziemy musieli też zostawiać ogrzewania włączonego przez cały dzień lub po powrocie do domu mocno nagrzewać pomieszczenia. Przy systemie inteligentnego domu możemy ustawić automatyczny czas włączania się ogrzewania.

Opracowanie:
Wrocław, Krępicka 42 lok. 5
tel. 794 104 071
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz