Materiał Partnera

Instruktor nauki jazdy – dobry zawód

Instruktor nauki jazdy – dobry zawód

Zastanawiasz się, czy zawód instruktora nauki jazdy jest dla ciebie? Przekonaj się sam! Swobodnie i pewnie czujesz się za kierownicą? Lubisz jeździć? Masz duże pokłady cierpliwości i potrafisz przekazywać wiedzę? Jeśli odpowiedzi na te pytania były twierdzące – to idealny zawód dla ciebie.

Praca instruktora nauki jazdy

Wykonywanie tego bardzo ważnego i odpowiedzialnego zawodu to nie tylko nauczanie obsługi pojazdu i przepisów ruchu drogowego, ale także przekazywanie wiedzy o tym, jak być mądrym i odpowiedzialnym kierowcą. Instruktor uczy kursanta, w jaki sposób działa samochód i jak go bezpiecznie prowadzić. W tym celu odbywa się wiele godzin zajęć teoretycznych oraz praktycznych, w czasie których instruktor uczy kursanta bezpiecznej jazdy oraz przygotowuje go do egzaminu państwowego, którego zdanie gwarantuje otrzymanie prawa jazdy.

Kto może zostać instruktorem jazdy?

Żeby móc ubiegać się o uprawnienia instruktora nauki jazdy kandydat musi spełniać kilka podstawowych warunków, a mianowicie: od min. 2 lat posiadać prawo jazdy kat. B lub A,  być niekaranym, a także uzyskać orzeczenie lekarskie i przejść testy psychologiczne, które zaświadczą o braku przeciwskazań do wykonywania zawodu. Osoba spełniająca powyższe warunki może odbyć kurs kwalifikacyjny organizowany przez SUPER OSK, który składa się z części teoretycznej oraz praktycznej, a następnie przystąpić do egzaminu państwowego, który nadaje uprawnienia do wykonywania zawodu instruktora jazdy w postaci legitymacji poświadczającej zdobyte kwalifikacje. Podczas kursu kandydaci na instruktorów zdobywają szeroką wiedzę z zakresu prawa o ruchu drogowym, technik prowadzenia pojazdów, metodyki nauczania, sposobów efektywnego prowadzenia ośrodków nauki jazdy, a także psychologii.

Zalety wykonywania zawodu instruktora nauki jazdy

W tym zawodzie najlepiej będą się czuć osoby, którym niekoniecznie odpowiada system 8-godzinnej pracy, bowiem jako instruktor będziesz mieć elastyczny grafik, dzięki czemu nie będziesz już narzekać na monotonię pracy. Jeśli jesteś towarzyski, ta praca będzie dla ciebie idealna, ponieważ jest mocno nastawiona na kontakt z ludźmi. Na naukę będą do ciebie trafiać różne osoby, dzięki czemu znacząco poszerzysz grono znajomych. Praca instruktora nauki jazdy to praca nauczyciela. Wiąże się nie tylko z dużą odpowiedzialnością, ale także z licznymi wyzwaniami i satysfakcją, ponieważ własną wiedzę będziesz miał okazję przekazywać dalej, a każdy zdany przez twojego ucznia egzamin będziesz traktował jak osobisty sukces. Zdobycie uprawnień instruktorskich daje również spore możliwości na rynku pracy, bowiem możesz pracować zarówno na etacie, jak i założyć własny ośrodek szkolenia kierowców powiedział pracownik firmy Delta z Radomia.
Oceń artykuł (3)
3.0
Komentarze
Dodaj komentarz