Materiał Partnera

Instalacje LPG do aut – jakie usługi świadczy profesjonalny ich serwis?

Instalacje LPG do aut – jakie usługi świadczy profesjonalny ich serwis?
W przypadku pojazdu z instalacją gazową niezbędne jest regularne wykonywanie dodatkowych czynności serwisowych. Zasilanie LPG wymaga bowiem właściwej regulacji, ale przede wszystkim montażu. Szereg usług realizowanych w tym zakresie przez specjalistyczne warsztaty pozwala cieszyć się tańszą eksploatacją samochodu i jednocześnie bezpiecznym i bezawaryjnym korzystaniem z niego. Co jeszcze wykonać mogą fachowcy z takiego serwisu?

Profesjonalny montaż instalacji LPG

Instalacja gazowa dająca możliwość zasilania silnika za pomocą LPG to bardzo często wybierane przez polskich kierowców rozwiązanie. Dzieje się tak ze względu na spore oszczędności, które gwarantuje poprawny montaż takiego układu. Nie jest on jednak prosty w przygotowaniu, dlatego wykonanie instalacji gazowej dla konkretnego samochodu warto powierzyć specjalistom z profesjonalnego warsztatu, takiego jak np. Kirgas FHU. Serwisy są w stanie zaproponować zasilanie LPG zarówno właścicielom pojazdów z silnikami z bezpośrednim, jak i pośrednim wtryskiem paliwa, dzięki czemu taki układ może być zamontowany nawet w samochodzie nowszej generacji.

Profesjonalne usługi w zakresie montażu instalacji gazowej dają możliwość cieszenia się bezawaryjnym i właściwie skonfigurowanym układem, który zapewni spore oszczędności. Należy jednak pamiętać, że w tym zakresie konieczne jest zrealizowanie wielu czynności – po doborze podzespołów odpowiednio umieszcza się je w komorze silnika. Fachowcy muszą dopasować bowiem instalację do konkretnej jednostki napędowej, dlatego usługa ta powinna być wykonana wyłącznie przez doświadczony serwis. Co jeszcze będzie on w stanie zaoferować swoim klientom?

Serwisowanie LPG kluczem do bezawaryjnej jazdy

Po montażu instalacji gazowej w samochodzie niezbędne jest też właściwe o nią zadbanie. W tym celu należy specjalistyczny serwis odwiedzać regularnie w celu m.in. wymiany poszczególnych filtrów gazowych i nie tylko. Często okazuje się bowiem, że auto zasilane LPG pracuje inaczej, niż w przypadku napędzania go benzyną. Spadek mocy czy inne objawy nieprawidłowego działania także należy zgłosić fachowcom z serwisu instalacji gazowych. Zajmą się oni m.in. regulacją układu.

Do kompleksowych usług takich warsztatów należy także naprawa instalacji LPG. Wspomniane już objawy muszą być wyeliminowane skutecznie, co nierzadko wiąże się z koniecznością wymiany konkretnych podzespołów – reduktorów, filtrów czy sterowników. Dzięki sporemu doświadczeniu i kwalifikacjom dobry serwis poradzi sobie z pracami naprawczymi w krótkim czasie, co pozwoli korzystać dalej z auta i czerpać oszczędności z zasilania go gazem LPG.

Opracowanie:
Elbląg, Skrzydlata 11
tel. 604 705 755
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz