Artykuł sponsorowany

Instalacja LPG w samochodzie

Instalacja LPG w samochodzie

Jak możemy zauważyć, ceny paliw powalają nas często z nóg. Choć montaż instalacji gazowej w ostatnim czasie nie jest już tak popularny jak to było parę lat temu, nadal jest ciekawą opcją do rozważenia, chcąc zaoszczędzić na paliwie. No właśnie, czy instalacja w naszym samochodzie LPG jest opłacalna? Dowiedz się w jakich przypadkach instalacja gazowa jest całkiem opłacalnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy. 

Montując gaz w naszym samochodzie, myślimy że dużo w ten sposób zaoszczędzimy. Zapominamy jednak o fakcie, że najpierw musimy zapłacić za instalację gazu w aucie.

Ale o tym później. Na początek musimy rozbić cały temat na części składowe tak by dogłębnie przeanalizować cały temat.

Po pierwsze, jakie silniki mogą zostać użyte do zamontowania instalacji gazowej

Nie każdy samochód, w którym zamontujemy LPG, będzie jeździł i działał w taki sam sposób, jak przed zagazowaniem. Po prostu nie każdy silnik toleruje i dobrze znosi instalacją gazową.

Najlepszymi silnikami nadającymi się do zagazowania uważa się silniki benzynowe wolnossące z wtryskiem pośrednim. Takie samochody łatwo poddają się zagazowaniu, a cena samej instalacji nie jest bardzo wysoka.

Gorzej jest w przypadku silników benzynowych z wtryskiem bezpośrednim. W tym przypadku, na instalację gazu trzeba wydać większą ilość gotówki, ai tak to nie koniec przeszkód. Układy te skonfigurowane są w taki sposób, że wymagają większego spalania samej benzyny.

Niektóre warsztaty, zajmujące się instalacją gazową, z góry ostrzegają o mogących wystąpić komplikacjach. Warto ich wtedy posłuchać! Warto także przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji w tym kierunku, poszukać informacji, czy możemy bez przeszkód zagazować samochód w konkretnej wersji silnikowej, jakim się poruszamy.

Ile tak naprawdę możemy zaoszczędzić, montując instalację LPG?

Sama instalacja LPG w naszym samochodzie to spory wydatek. Ceny poszczególnych instalacji może wahać się od 1100 zł do nawet 8500zł! Najprostsza bowiem instalacja gazowa, w skład której wchodzą reduktor, elektrozawory, butla i przełącznik kosztuje w granicach ok. 1100 - 1300. W przypadku instalacji wyposażonej w bezpośredni wtrysk gazu, która nie potrzebuje benzyny do rozruchu, koszt ten wzrasta do aż 8500 zł.

By wyliczyć, jak szybko i czy w ogóle taka inwestycja się sprawdzi, przechodzimy do kolejnego

punktu, jakim jest wielkość silnika i częstotliwość, z jaką będziemy użytkować samochód.

Duże pojemności silników w połączeniu z wyrabianymi przez nas wysokimi przebiegami, zapewni nam dużą oszczędność, która zbilansuje nam koszt całej instalacji i pozwoli w przyszłości zaoszczędzić więcej pieniędzy.

Z kolei jazda tylko po mieście i wyrabianie niskich przebiegów samochodem o małej pojemności nie zapewni nam dużych oszczędności. Taka inwestycja po prostu nie będzie się opłacać.

Aby dowiedzieć się więcej o instalacji LPG, udaj się do firmy Sevgal FHU, której specjalizacją jest montaż instalacji gazowych w samochodach.
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze (1)
Dodaj komentarz
 .
.
11.07.2019
Dobrym sposobem na sprawdzenie ile możemy zaoszczędzić są kalkulatory lpg. Obecnie są bardzo fajnie rozbudowane i pokrywają się z rzeczywistością jeśli wszystko dokładnie uwzględnimy. Ja przed montażem swojej instalacji BRC korzystałem i wszystko się zgadza, a montaż jednym słowem mi się opłacił.