Materiał Partnera

Holowanie pojazdów – kiedy niezbędne są usługi pomocy drogowej?

Holowanie pojazdów – kiedy niezbędne są usługi pomocy drogowej?

Każdy właściciel samochodu obawia się momentu, w którym jego auto odmówi posłuszeństwa i konieczne  będzie przetransportowanie go na lawecie do najbliższego warsztatu. Jak się jednak okazuje, problematycznych sytuacji bywa więcej, a w każdej z nich niezbędne jest skorzystanie z profesjonalnej pomocy drogowej. Kiedy więc dokładnie konieczne jest holowanie pojazdów?

Wiele zniszczeń

Uszkodzone auto, które nie jest w stanie ze względu np. na awarię silnika poruszać się po drogach, musi być przetransportowane do zakładu mechaniki pojazdowej. W wielu przypadkach holowanie za pomocą specjalnej linki jest utrudnione, dlatego warto skorzystać z usług dobrej pomocy drogowej. Specjalistyczny sprzęt i wysokiej klasy autolawety pomagają w bezpiecznym przewiezieniu uszkodzonego samochodu do warsztatu. Może być on także zniszczony wskutek wypadku drogowego. W takiej sytuacji nierzadko dochodzi do dodatkowych problemów związanych z trudnym umiejscowieniem wraku, bądź uszkodzeniami skutecznie uniemożliwiającymi holowanie. Nowoczesne lawety, którymi dysponuje Pomoc Drogowa Aleksander Jawor, radzą sobie również i w takich przypadkach. Warto wiedzieć, że usługi pomocy drogowej nie dotyczą wyłącznie aut osobowych. Fachowcy zająć się mogą holowaniem zarówno ciężarówek, jak i motocykli, samochodów dostawczych czy nawet kamperów. Nierzadko holowane pojazdy nie są uszkodzone, jednak konieczne jest ich przewiezienie wyłącznie na lawecie. Dlaczego w takich sytuacjach wykorzystywana jest pomoc drogowa?

Bez spełnionych formalności

Możliwość poruszania się pojazdem mechanicznym po drogach publicznych w Polsce regulowana jest poprzez określone przepisy i normy. Konieczne jest posiadanie aktualnej polisy OC, która stanowi zabezpieczenie na wypadek kolizji czy innego zdarzenia drogowego. Brak ubezpieczenia jest szczególnym kłopotem w przypadku pojazdów sprowadzonych z zagranicy. Jeżeli kupujący nie zdecyduje się na wykup polisy na miejscu, konieczne jest przetransportowanie ich do wskazanego miejsca wyłącznie za pomocą lawety. Niektóre auta są też z różnych przyczyn pozbawione praw do rejestracji. W związku z tym nie mogą się poruszać po drogach publicznych, jednak nierzadko stanowią np. dla mechaników źródło części zamiennych do podobnych modeli samochodów. W tym wypadku również świetnie sprawdzi się holowanie zrealizowane przez renomowaną pomoc drogową. Zajmie się ona także transportowaniem pojazdów specjalistycznych, takich jak np. działa wojskowe, łodzie czy różnego rodzaju pojazdy nietuzinkowe, które z wielu przyczyn nie mogą swobodnie poruszać się po polskich drogach. Okazuje się więc, że pomoc drogowa może być przydatna zarówno dla właścicieli uszkodzonych aut, jak i specjalistycznych bądź tych, które nie posiadają dokumentów czy opłaconego ubezpieczenia OC.

Opracowanie:
Bydgoszcz, Siedlecka 33
tel. 602 522 317
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz