Materiał Partnera

Gry logiczne – pokarm dla umysłu

Gry logiczne – pokarm dla umysłu

Aktywne spędzanie wolnego czasu nie zawsze musi oznaczać uprawiania sportu czy innej aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Gry logiczne to alternatywa dla dzieci i rodziców, gdy na dworze zimno czy pada deszcz. Idealny trening dla umysłu i wyobraźni, a przy okazji świetna zabawa dla całej rodziny. To co, gramy? 

Główka pracuje

To stwierdzenie najtrafniej obrazuje wpływ gier logicznych na umysł człowieka. W rozmowie z specjalistą ze sklepu Artefon padły niepodważalne zalety gier: „Pobudzają do działania wyobraźnię, która jest tak ważna w rozwoju dziecka, uczą logicznego myślenia. Poprawiają koncentrację i pamięć, uczą spostrzegawczości, kształtują umiejętność dedukcji i zdolność łączenia różnych faktów.” W dzisiejszych czasach dzieci najchętniej jednak spędzają czas przez smartfonem lub tabletem, interesując się grami zawierającymi głównie agresję i przemoc. Przekłada się to później na relacje z rodzicami, rodzeństwem oraz rówieśnikami. Gry logiczne mają na celu oderwanie od wirtualnego świata Internetu. Mają wzbogacać zasób słów, przekonać do rozmowy. Ich zadaniem jest również zmuszenie uczestnika do myślenia przyczynowo-skutkowego, obmyślania strategii, planu działania, które w rezultacie doprowadzić ma go do zwycięstwa. Nauka zdrowej, czystej rywalizacji oraz umiejętności przegrywania będzie niezwykle przydatna w życiu codziennym. Nie zawsze bowiem wszystko układa się zgodnie z wcześniej ustalonym planem, zarówno w grze jak i w rzeczywistości. Szukanie innych rozwiązań, dążenie do celu, którym jest wygrana da  poczucie samorealizacji i spełnienia. Emocje towarzyszące rozgrywkom mogą okazać się dobrym sposobem na lepsze poznanie siebie i innych graczy.

Rodzaje gier

Jedne z najpopularniejszych to gry planszowe. Różnorodność gier pod względem tematycznym dostępna jest w sklepie z zabawkami Artefon w Szczecinie. Historia, przyroda, sport – każdy znajdzie na siebie coś interesującego. Popyt na gry planszowe spowodował, że wiele restauracji i barów zdecydowało się wdrożyć tę formę rozrywki do swoich lokali. Co więcej, w dużych miastach powstają miejsca przeznaczone stricte dla miłośników popularnych planszówek. Gry karciane, w które grali dziadkowie także przeżywają renesans. Karty służyć mogą do ćwiczenia zapamiętywania, zręczności i szybkości. Układanki z kolei wymagają kreatywności i niejednokrotnie myślenia przestrzennego. Gry angażujące jak największą liczbę osób mogą być wspaniałą rozrywką dla dzieci, ale także dla nastolatków i dorosłych. Turniej gier planszowych – brzmi świetnie. Idealne rozwiązanie na towarzyskie spotkanie ze znajomymi. 

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz