Materiał Partnera

Gruntowy remont łazienki – na co zwrócić uwagę?

Gruntowy remont łazienki – na co zwrócić uwagę?

Łazienka to pomieszczenie, które remontując ma spełniać swoją funkcjonalną oraz aranżacyjną funkcję nawet dłużej, niż 10 lat. To dlatego podejście do remontu musi być profesjonalne i kompleksowe. Cały proces modernizacji wnętrza, należy zaś przeprowadzić z udziałem multidyscyplinarnego zespołu budowlanego, który przeprowadzi proces projektowy, a następnie wykonawczy. Dowiedz się, na co szczególnie zwrócić uwagę przy remoncie łazienki.

Projekt modernizacji wnętrza

Remont łazienki to nie tylko kucie starych i niemodnych już płytek. To również nie tylko wymiana przestarzałych zestawów wc, oraz wanien, czy też pryszniców. Istotne przy gruntowych remoncie jest przeprowadzenie wszystkim prac instalatorskich, dotyczących sieci wodno-kanalizacyjnych, elektrycznych, czy nawet gazowych. Prace remontowe muszą zatem zawsze być wykonywane na podstawie złożonego opracowania projektowego. Do jego wykonania potrzebne są plany zagospodarowania przestrzeni, a także świadectwa energetyczne. Korzystając z usług profesjonalnej ekipy budowlanej, etapy te przejść można dzięki podwykonawcom głównej firmy remontowej, lub przy udziale szeroko wyspecjalizowanego zespołu danego podmiotu.

Warto pamiętać! Opracowanie projektowe może być stworzone przez biuro architektoniczne w sposób bardzo precyzyjny, lub też może mieć charakter poglądowy. Zawsze jednak powinno określać zakres prac, a także pełen kosztorys. Pamiętać przy tym należy jednak o tym, że działania instalatorskie wymagają szczególnych projektów i dokumentacji.

Postaw na ponadczasowy styl

Jak już wcześniej wspomniano pomieszczenia takie jak łazienka, są najczęściej gruntowo remontowe raz na kilka, a nawet kilkanaście lat. Jeśli właśnie stawiamy na taką trwałą inwestycję powinniśmy pamiętać o odpowiednim podejściu to modernizacji wnętrza. Przede wszystkim należy wybierać materiały budowlane najwyższej jakości, które powinny być również objęte gwarancjami. Zawsze należy również dokładnie „przebudować” instalacje tak, aby były one funkcjonalne oraz energooszczędne. Istotny jest także styl. Nasze wnętrze powinno być ponadczasowe. Warto zatem stawiać na porządek skandynawski, industrialny, klasyczny, czy awangardowy. To je można bowiem łatwo dopasować do zmieniających się trendów, tylko przy wykorzystaniu innego typu dodatków. Jeśli szybko nudzi Ci się zaś aranżacja danego pomieszczenia, ważne może być również wybranie glazury, którą w późniejszym czasie będzie można przemalować specjalnymi farbami, z wykorzystaniem szablonów ze wzorami – np. etnicznymi.

Dokonując remontu, polegającego na połączniu łazienki z toaletą, warto dokładnie przemyśleć wszystkie za i przeciw. W przypadku kawalerek może to być świetny pomysł na optyczne zwiększenie przestrzeni. Przy małych mieszkaniach, zamieszkiwanych przez rodziny z dziećmi, dla komfortu użytkowego warto dzielić tego typu wnętrza. Stawianie ścian działowych jest dzisiaj błyskawiczne i tanie. Wykorzystać do tego można m.in. bloczki silikatowe o wysokim współczynniku izolacyjności akustycznej!

Jedna firma, mniejsze wydatki!

Jedna firma wykonawcza, nawet działająca wraz z partnerskimi podwykonawcami, to zawsze tańsza i szybsza opcja remontowa, niż zatrudnianie glazurnika, hydraulika, czy budowlańca osobno. Porównując koszty, multidyscyplinarne zespoły pozwalają na optymalizacje finansowe nawet na poziomie kilkunastu procent! Opłacalność współpracy z takimi firmami dostrzegają zatem między innymi klienci ekipy remontowej Łukasza Macha, która słynie również z wykańczania mieszkań pod klucz. Takie przedsiębiorstwa to gwarancja wysokiej jakości i pełnego zadowolenia z przeprowadzonej inwestycji.

Opracowanie:
Kutno, Stefana Batorego 17 lok. 40
tel. 572 185 208
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz