Materiał Partnera

Gra w tenisa jako dobry sposób na aktywność fizyczną

Gra w tenisa jako dobry sposób na aktywność fizyczną
Aktywność fizyczna jest ważna w każdym wieku. Chociaż zawsze masz milion wymówek, pora przestać wykręcać się od uprawiania sportów! Jak inaczej zadbasz o swoją formę? Utrzymanie w pełni zdrowego organizmu wymaga ruszania się, a doskonałym sposobem na aktywność jest gra w tenisa. Przekonaj się, jak łatwo i przyjemnie możesz zadbać o dobrą kondycję i zdrowie. Pora ruszyć na kort!

Zdrowie i piękna sylwetka

Tenis ziemny jest coraz bardziej popularnym sportem. To dobrze, ponieważ jest to dyscyplina, która ma zdecydowanie pozytywny wpływ na utrzymanie dobrego zdrowia i ładnej sylwetki. Jeden trening potrafi spalić nawet 700 kalorii! Taki argument z pewnością zmotywuje cię, aby znaleźć kort i zapisać się na lekcje. Tenis poprawia koordynację ruchową, wzmacnia mięśnie i podnosi odporność organizmu. Gra w tenisa wpływa również na ludzką psychikę. Wysiłek fizyczny jest najlepszym sposobem na walkę ze stresem, a ilość wydzielonych endorfin pozwoli ci mieć dobry humor przez cały dzień! Do tego poprawisz swój poziom zaangażowania, skupienia i oderwiesz się od przyziemnych spraw.

Gra w tenisa jest uważana również za najlepszy sport dla osób z problemami choroby niedokrwiennej serca. Ponadto taka aktywność zmniejsza ryzyko wystąpienia cukrzycy, opóźnia procesy starzenia się i pozwala walczyć z osteoporozą. Ujędrnione, wysmuklone ciało jest tylko efektem ubocznym. Chyba nie trzeba dłużej cię przekonywać?

Na naukę gry w tenisa nigdy nie jest za późno!

Co najważniejsze, na naukę gry w tenisa zawsze jest dobry moment. Nie możesz wykręcić się wiekiem, ponieważ na lekcje możesz zapisać się bez względu na to czy masz 15, 25 czy 55 lat. Nie musisz posiadać żadnych umiejętności. Wszystkiego nauczysz się z trenerem, wybierając właściwe dla siebie zajęcia.

Treningi indywidualne i grupy tenisowe

Kluby tenisowe, takie jak Szczeciński Klub Tenisowy, proponują różne formy nauki gry w tenisa. Możemy zdecydować się na:

  • treningi indywidualne – gra „jeden na jednego” to doskonały sposób, aby szybko nauczyć się podstaw gry w tenisa albo podszkolić swoje umiejętności,
  • szkółki tenisowe dla dzieci – grupy nauki gry w tenisa dla dzieci i młodzieży. Dwa razy w tygodniu pozwalają rozwijać sprawność fizyczną pod okiem doświadczonej kadry szkoleniowej,
  • obozy i półkolonie – rewelacyjny pomysł na wakacje, wypełniony ciekawymi zajęciami sportowymi,
  • szkolenie dorosłych – możliwość nauki w grupach lub indywidualnie.

Dzięki szerokiej ofercie nauki gry w tenisa, każdy znajdzie odpowiednie zajęcia dla siebie. Można również wynająć kort na dowolny czas, ciesząc się grą w tenisa z partnerem, dziećmi lub znajomymi. Tenis to najlepszy sposób na dobrą formę, piękną sylwetkę i zdrowie!

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz