Materiał Partnera

Gotówka czy karta? Formy płatności stosowane w taksówce

Gotówka czy karta? Formy płatności stosowane w taksówce

Płatności bezgotówkowe, choć są coraz popularniejsze, wciąż jeszcze nie są powszechnie dostępne. Sporym problemem może być brak gotówki w sytuacji, kiedy chcemy skorzystać z przejazdu taksówką. Na szczęście coraz więcej korporacji decyduje się na wprowadzenie płatności kartą. Jakie formy płatności są stosowane w taksówkach? Warto to wiedzieć, aby nie być zaskoczonym pod koniec kursu.

Udogodnienia w nowoczesnych taksówkach

Po ulicach naszych miast jeżdżą coraz bardziej nowoczesne i lepiej wyposażone taksówki. Przykładem elastyczności oferty może być Radio Taxi „DWÓJKI” z Krakowa. Auta są wyposażone w klimatyzację. Ponieważ w samochodzie obowiązuje zakaz palenia, osoby niepalące mogą być pewne komfortowej podróży. W zależności od potrzeb można zamówić taksówkę z możliwością przewozu zwierząt, combi, a nawet bagażówkę i bus. Dostępni są kierowcy znający języki obce. Firma zajmuje się nie tylko przewozem osób z punktu A do punktu B, ale też zakupami, dostarczaniem przesyłek, realizacją recept, holowaniem, uruchamianiem silnika i odprowadzaniem samochodów. Przy tak kompleksowej obsłudze możliwe jest zamówienie przejazdu z miesięcznym wyprzedzeniem, a płatności mogą być dokonywane zarówno gotówką, jak i kartą płatniczą lub kredytową.

W jaki sposób skorzystać z płatności kartą w taxi?

Aby zapłacić kartą płatniczą lub kredytową, wystarczy wspomnieć o tym przy zamawianiu taksówki. Tylko w ten sposób możemy mieć gwarancję, że podstawione auto będzie wyposażone w terminal. W ofercie płatności bezgotówkowych przywołanej wyżej „DWÓJKI” są dostępne takie platformy, jak: Maestro, MasterCard, VISA, VISA Electron oraz American Express – a zatem wszystkie najpopularniejsze systemy są obsługiwane.

Rynek przewozu osób staje się coraz bardziej otwarty na nowe technologie i potrzeby klientów. Dotyczy to zarówno płatności kartą w taksówce, jak i systemu zamawiania czy wachlarza usług. Jest to niezbędne, jeżeli korporacje chcą ze sobą zdrowo konkurować i zabiegać o nowoczesnego klienta. W tym swoistym wyścigu największymi zwycięzcami są klienci – mogą korzystać z coraz lepiej wyposażonych i bezpiecznych taksówek, a za coraz szerszy zakres usług płacić w najbardziej dogodny dla siebie sposób. 

Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz