Materiał Partnera

Generalny remont łazienki.

Generalny remont łazienki.

Remont łazienki to spory wydatek finansowy, dlatego należy dokładnie zaplanować zakres prac, które trzeba będzie wykonać. Brak doświadczenia ogranicza zdolność określenia rzędu wielkości wydatków, stąd najlepiej skontaktować się z profesjonalną firmą remontowo-budowlaną. Pozwoli to zaoszczędzić pieniądze, czas oraz uniknąć błędów w sztuce budowlanej.

Jakie prace remontowe łazience warto zaplanować?

Pomieszczenie tego typu remontowane jest raczej raz na kilka, kilkanaście lat. W przypadku modernizacji całej łazienki należy wziąć pod uwagę demontaż i wymianę wszystkich sanitariatów, zdjęcie glazury ze ścian i podłóg, sprawdzenie stanu rur, przewodów elektrycznych, a w razie konieczności ich wymiana i przesunięcie. Dodatkowo wykończenie sufitu, wentylacja i ogrzewanie.

Od czego zacząć remont?

Na początku należy przedstawić swoje oczekiwania co do realizacji remontu. Dzięki temu firma remontowa sporządzi dokładną dokumentację, zaplanuje czas wykonania i oceni koszt całkowity (koszt materiałów i robocizny). Zwróć uwagę na jakość wybranych przez fachowca materiałów budowlanych, omów ich właściwości i zasadność zastosowania. Wybierz kafelki, wannę, brodzik, kabinę, umywalkę i toaletę. W łazience jeszcze powinno znaleźć się miejsce na pralkę, funkcjonalną szafkę i podświetlane lustro ścienne.

Jaki sufit w łazience?

W mieszkaniach o bardzo wysokich ścianach, a także tych, które zbudowane zostały z wielkiej płyty, warto pomyśleć o podwieszeniu sufitu. Można wybrać sufit wykonany z płyty kartonowo-gipsowej lub nowoczesny tzw. sufit napinany. Ten pierwszy nie w każdej łazience będzie się sprawdzał. Wynika to z wysokiego i stałego poziomu wilgotności w pomieszczeniu. Aktualnie coraz częściej sięga się po innowacyjną technologię polegającą na podwieszeniu bardzo lekkiego i wodoodpornego sufitu wykonanego z folii PCV, zauważa pan Mateusz Mularczyk z lubelskiej firmy Remonty od A do Z. Sufity te wykazują się niezwykłą trwałością i odpornością na odbarwienia. Ich zaletą jest dekoracyjność. W zależności od stylu wykończenia łazienki można zastosować jednolitą barwę lub dowolny motyw graficzny. Mogą być zarówno gładkie, jak i z fakturą. Przykładem jest sufit imitujący toń morską z rafą koralową lub ławicą ryb. Wszystko zależy od wyobraźni i oczywiście dopasowania do aranżacji całego pomieszczenia.

Usunięcie starej glazury.

To najtrudniejsze zadanie, dlatego dobrze, jeśli zajmie się tym ktoś z dużym doświadczeniem i wiedzą. Najwięcej pracy jest przy kafelkach montowanych w starym stylu za pomocą zaprawy cementowej. Współczesne rozwiązania są łatwiejsze w demontażu i nie są destrukcyjne dla powierzchni ścian. Czasami można kłaść nową glazurę na starą powierzchnię. Wszystko zależy od zakresu prac, które mają być przeprowadzone np. wymiana rur czy kabli.

Opracowanie:
Lublin, Fantastyczna 21 lok. 35
tel. 787 011 520
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze (1)
Dodaj komentarz
Kacper B.
Kacper B.
08.05.2019
Posiadam taki suficik w domu wlasnie od altezy i jestem bardzo zadowolony