Materiał Partnera

Gdzie warto położyć płytki ceramiczne?

Gdzie warto położyć płytki ceramiczne?
Płytki ceramiczne od lat królują w Polskich domach. Stosuje się je zarówno w budownictwie tradycyjnym, jak i nowoczesnym. Jakie są ich największe zalety? Przede wszystkim są łatwe w utrzymaniu czystości i mają rozmaite typy oraz wzory. Łazienka, kuchnia i kotłownia to nie jedyne miejsca, w których warto położyć płytki. Gdzie jeszcze opłaca się je zastosować?

Popularne rozwiązania

Miejscem, w którym nie może zabraknąć płytek ceramicznych, jest oczywiście łazienka. Zwykle pokrywają one nie tylko podłogę, ale także ściany – niekiedy aż po sam sufit. Łazienka jest miejscem, w którym panuje duża wilgoć i istnieje duże ryzyko zachlapania ściany wodą. Z tego powodu klasyczne wykończenia ścian np. farba lub tapeta, nie są zbyt dobrym rozwiązaniem. Wiele osób decyduje się także na położenie płytek w kuchni, głównie ze względu na jedną, podstawową cechę – łatwość w utrzymaniu czystości. Płytki można bez obaw szorować przy użyciu wody z detergentem, a nawet sztywnej szczotki, co pozwala na usunięcie uporczywych zanieczyszczeń i plam z tłuszczu, które mogą powstawać podczas gotowania.

Inne popularne miejsca, w których kładzie się płytki to:

  • WC – podobnie jak w przypadku łazienki, nie chodzi tylko o design, ale też dużą wilgotność powietrza.
  • Kotłownia – szczególnie w przypadku pieców na paliwo stałe.
  • Piwnica – jest narażona na pojawienie się wilgoci, a czasem nawet zalanie.

Żeby płytki były trwałe i skutecznie zabezpieczały powierzchnie przed wilgocią i zanieczyszczeniem, konieczne jest, aby zostały ułożone przez doświadczoną i odpowiednio przeszkoloną osobę. Firmą zajmującą się układaniem płytek na zarówno na podłodze, jak i ścianach jest między innymi Marbud, której siedziba znajduje się w Hajnówce na terenie województwa podlaskiego.

Płytki zamiast paneli

Jeszcze kilka lat temu większość ludzi decydowała się na układanie parkietu oraz paneli w pomieszczeniach takich jak przedpokój, salon oraz sypialnia. W dzisiejszych czasach coraz częściej można jednak spotkać tam płytki ceramiczne. Wynika to przede wszystkim z rosnącej popularności ogrzewania podłogowego. Panele i parkiet nie wychładzają się tak szybko, jak płytki, dlatego przy tradycyjnych grzejnikach łatwiej utrzymać ich temperaturę. Ogrzewanie podłogowe umożliwia zastosowanie takich rozwiązań, jak płytki lub naturalny kamień np. granit i marmur.

Na samym końcu warto wspomnieć, że są one doskonałym rozwiązaniem do wykończenia schodów zewnętrznych, balkonów oraz tarasów. Podczas zakupu trzeba jednak zwrócić uwagę, aby charakteryzowały się odpowiednią odpornością na szkodliwe czynniki środowiska np. wysokie i niskie temperatury.

Opracowanie:
Hajnówka, Krótka 3
tel. 605 946 212
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz