Materiał Partnera

Gdy brak czasu na zakupy

Gdy brak czasu na zakupy

Takie mamy czasy, że coraz więcej pracujemy i wracamy do domu praktycznie się wyspać. Brakuje czasu na zakupy, a nawet jeśli mieszkamy w wielkim mieście, gdzie zawsze sklepy są czynne do późna, to po ciężkim dniu pracy, mamy ochotę tylko na wyciągnięcie się na kanapie przy telewizorze, czy ciekawej książce. Nie jest to jednak problem, wystarczy wyszukać w internecie dobry i niedrogi sklep i zrobić zakupy on-line.

Na poprawę nastroju

Dla lepszego nastroju lubimy sobie kupić coś nowego. Teraz można poszperać po sklepach nie wychodząc z domu. Wystarczy zajrzeć do sklepu, takiego jak M & B Marzena Bojek i przeglądać bluzki, spodnie, sukienki a nawet bieliznę. Ceny są niższe, sklep nie musi opłacać lokalu i licznego personelu, do prowadzenia sprzedaży on-line wystarczy nawet jedna, znająca się na rzeczy, osoba. Kiedy super kiecka lub modne jeansy już sobie upatrzymy, jednym kliknięciem zamawiamy, płacimy i czekamy na kuriera spokojnie w domu. Jeśli pracujemy do późna, możemy zlecić pozostawienie przesyłki w paczkomacie, lub jeśli przesyłka idzie przez pocztę, zostawią nam w skrzynce awizo.

Rozmiar rozmiarowi nie równy

Zdarza się, że nie jesteśmy pewni, czy upatrzony ciuszek będzie pasował? Nie ma problemu. Zadzwońmy i dopytajmy a gdyby po przyjściu paczki okazało się, że jednak nie leży tak jak byśmy chcieli, możemy taką przesyłkę odesłać i zwrócą nam pieniądze. Tradycyjne sklepy nie dają nam tego luksusu i na ewentualną reklamację często toczymy kilkutygodniowe boje. Musimy też pamiętać żeby zachować paragon. W sklepie internetowym wszystkie dane o kliencie i sprzedanym towarze znajduje się w systemie i wystarczy zajrzeć do e-maila z potwierdzeniem wysyłki, spisać numer zamówienia i na tej podstawie otrzymamy zwrot kosztów.

Bolączka wysyłkowa

Największym minusem wysyłek towaru są koszty kuriera, na dzień dzisiejszy dość spory w porównaniu z ceną towaru. Bluzeczka za 30 złotych, czy seksowna spódniczka za dychę może nas kosztować o kilkanaście złotych więcej, warto więc robić zbiorowe zakupy większej ilości towaru, by zmniejszyć sumę końcową. Zawsze trzeba pamiętać o dokładnym przemyśleniu zakupów.

Z drugiej jednak strony, jeśli wybierzemy się na tradycyjne zakupy, to sklep nie znajduje się, w większości przypadków, za rogiem, tylko musimy do niego dojechać. Te koszty często pomijamy wybierając się na zakupy. Są mądrale, które potrafią jechać 20 kilometrów autobusem do sklepu, bo tam towar tańszy o złotówkę. I wcale nie przesadzam, znam takie osoby i z dziką radością nie wyprowadzam ich z błędu.

Opracowanie:
Przyczyna Górna 65 lok. 1
tel. 733 988 147
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz