Artykuł sponsorowany

Funkcjonalność i estetyka instalacji sanitarnych - postaw na projekt firmy Sanitech

Funkcjonalność i estetyka instalacji sanitarnych - postaw na projekt firmy Sanitech

Budowa domu nie kończy się na działaniach architektów, geodetów oraz ekip budowlanych. Bardzo ważna jest wiedza i umiejętności firm związanych z usługami projektowania wszystkich instalacji, które zapewniają  poprawne dostawy surowców. To właśnie od dobrego projektu zależy jakość wykonania instalacji cieplnych, gazowych, wodno-kanalizacyjnych oraz klimatyzacyjnych, co przekłada się na komfortowe użytkowanie wszystkich mediów w domów. W przypadku instalacji cieplnej oprócz funkcjonalności należy zwrócić również uwagę na estetykę.

Obsługa klientów indywidualnych i instytucjonalnych

Poszukując firmę związaną z projektowaniem instalacji dla Twojego domu, zwróć uwagę na obszerność jej oferty. Najlepiej zatrudnić wykonawcę, który jest w stanie wykonać projekty do wszystkich przyłączy instalacji cieplnej, gazowej oraz wodno-kanalizacyjnej. Tak właśnie postępują klienci instytucjonalni – właściciele obiektów biurowych, ośrodków przemysłowych oraz deweloperzy. Pozwala to bowiem na uniknięcie wielu kosztów oraz dokonanie znacznie sprawniejszego montażu. Jeden wykonawca projektów wszystkich instalacji to również gwarancja jakości. Firma Sanitech z siedzibą w Bystrem, w województwie podkarpackim, rozpoczęła działalność w 2022 roku i już zdążyła zdobyć szerokie grono zadowolonych Klientów. Świadczy usługi w zakresie projektowania instalacji sanitarno-grzewcze, takich jak instalacje sanitarne, wodno-kanalizacyjne, gazowe, przemysłowe. Specjaliści firmy projektują również przyłącza, centralne ogrzewanie, instalacje teletechniczne i wentylacje, dbając o realizowanie zadań z najwyższą starannością.

Projektowanie instalacji i pomiary przepływu powietrza

Faza projektowania instalacji cieplnej jest bardzo ważna. Zakłada ona wybór odpowiedniego kotła oraz paliwa. Dopiero wtedy wykonawcy mogą projektować instalacje według określonych parametrów. Bardzo popularne w ostatnich latach są kotły kondensacyjne gazowe z zasilającą wodą o temperaturze do 55 stopni Celsjusza – warto zastosować również bufory ciepła, które przynoszą użytkownikom duże oszczędności. Firmy zajmujące się projektowaniem muszą również dokładnie dobrać ilość grzejników o właściwej mocy. To ile z nich zostanie zamontowanych w danym pomieszczeniu, a także dobór ich mocy, definiuje pomiar przepływu powietrza – zapotrzebowanie cieplne danej przestrzeni.

Umiejscowienie grzejników

Od umiejscowienia grzejników zależy ich funkcjonalność, a także estetyka. Najczęściej grzejniki są montowane pod oknami, a dzieje się tak, ponieważ są to najzimniejsze miejsce w pomieszczeniu. Dzięki takiemu umiejscowieniu można w łatwy sposób równomiernie ogrzewać całe wnętrze. Jeśli jednak cały budynek wyposażony jest w skuteczną izolację termiczną, a także sprawny system wentylacyjny, można wybrać inne miejsca, takie jak ściana zewnętrzna bez okna lub dowolna ściana wewnętrzna (działowa). Najczęściej opcja ta wykorzystywana jest w przypadku zastosowania nowoczesnych grzejników dekoracyjnych, które mają różne kształty – np. ażurowy grzejnik w różnych geometrycznych formach.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz