Materiał Partnera

Folia w życiu codziennym

Folia w życiu codziennym

Niekiedy nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak powszechna jest w naszym życiu i w jak wielu jego aspektach znajduje zastosowanie. Folia polietylenowa – bo właśnie o niej mowa – jest wykorzystywana w budownictwie, rolnictwie, ogrodnictwie i nie tylko. Jakie są dokładnie jej właściwości i dlaczego jest tak chętnie używana? W jakich jeszcze dziedzinach korzysta się z folii polietylenowej?

Szerokie zastosowanie

Folia towarzyszy nam nawet przy tak prostych codziennych czynnościach jak zakupy – opakowania, w których transportujemy zakupione towary, wykonane są zazwyczaj właśnie z takiego materiału. Charakterystyczny dla danego sklepu nadruk pozwala na personalizację worków, dzięki czemu mogą one być też z powodzeniem wykorzystywane jako forma reklamy firmy. Nie są to jednak jedyne wyroby z folii, jakie zazwyczaj znajdują się w domach. Ochrona ubrań poprzez zakrycie ich odpowiednio wyprofilowanym workiem daje możliwość utrzymania odzieży w czystości, bez ryzyka jej zabrudzenia. Folię termokurczliwą wykorzystuje się z kolei do pakowania rozmaitych produktów gastronomicznych. Tego typu produkt charakteryzuje się sporą wytrzymałością na zrywanie przy jednoczesnej kurczliwości w stosunkowo niskich temperaturach oraz wysokiej przezroczystości. Jest ona powszechnie używana np. w procesie pakowania książek, artykułów higienicznych czy tych z branży cukierniczo-piekarniczej. Należy przy tym pamiętać, że folia musi być wykonana profesjonalnie, w oparciu o najnowsze maszyny i doświadczony, wykwalifikowany personel. Do grona producentów spełniających wszystkie te wymogi należy m.in. firma Wioletta Drzymała FOLFLEX, która posiada ugruntowaną pozycję na rynku już od wielu lat.

Pomocna folia

Okazuje się, że folię można też z powodzeniem wykorzystywać w skomplikowanych procesach zachodzących w rolnictwie. Uprawa rozmaitych roślin musi odbywać się w określonych warunkach, dlatego tak istotne jest ich zabezpieczenie przed niekorzystnymi właściwościami poszczególnych czynników. Rolnicy stosują więc folię o zwiększonej wytrzymałości mechanicznej, przeciwko nadmiernemu promieniowaniu UV. Tego typu produkty redukują straty energii cieplnej z podłoża, dbają o właściwą wilgotność, dzięki czemu gleba jest należycie płodna, a zbiory obfite. Folia ma też zastosowanie w budownictwie, gdzie wykorzystuje się ją zazwyczaj do izolowania poszczególnych elementów. Jest ona szczelna dla pary wodnej i odporna na warunki atmosferyczne, a jej montaż przebiega łatwo, w związku z czym stosuje się ją np. jako warstwę przeciwwilgociową pod podłogę czy wylewkę. Należy jednak pamiętać, że jedynie renomowany i doświadczony producent folii zapewni nam produkt najwyższej jakości. Warto zatem zaufać profesjonalistom mającym najlepszą ofertę w kontekście wytrzymałej, odpornej oraz właściwie dopasowanej do naszych potrzeb folii polietylenowej.

Opracowanie:
Poznań, Krańcowa 9
tel. 61 653 41 21
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz