Materiał Partnera

Firany do nowoczesnych wnętrz

Firany do nowoczesnych wnętrz

Nowoczesne wnętrza to dominujący wybór wśród inwestorów, czy projektantów. Nic dziwnego – modernistyczne domy czy mieszkania są wygodne, minimalistyczne, ale potrafią być też przytulne. W nowoczesnym budownictwie stawia się na duże przeszklenia od strony południowej i mniejsze od strony północnej. Jak ozdobić okna w nowoczesnym mieszkaniu? Czy tradycyjna firanka znajdzie tu zastosowanie?

Jak już wspomnieliśmy, nowoczesny wystrój to duże przeszklenia od strony południowej – tam zazwyczaj lokalizuje się salon czy jadalnie, czyli miejsca, w którym spędzamy czas w celu relaksu. Natomiast od strony północnej stawia się pomieszczenia gospodarcze, jak kuchnia czy spiżarnia. Spędzamy tam mniej czasu, głównie po to by przyrządzić posiłki. W takich miejscach nie są potrzebne przeszklenia do podłogi – wystarczą standardowe okna.Nowoczesne dekoracje okna w salonie

Mówiąc o salonie, możemy mieć na myśli jednocześnie jadalnię, jako że te dwa pomieszczenia w nowoczesnym budownictwie zazwyczaj stanowią jedno pomieszczenie. Okna salonowe zazwyczaj wychodzą na taras lub balkon w związku z czym mamy do czynienia z dużymi przeszkleniami. Istnieje kilka nowoczesnych sposobów na dekorację takich okien. Doskonale sprawdzą się tu, nowoczesne firanki – na przykład gładkie, białe z przyjemnego materiału, długie do podłogi. Jeżeli jednak zwykłe firanki nas nie interesują, innym nowoczesnym rozwiązaniem będą dekoracyjne firany panelowe. Nie dość że takie firany są niekwestionowanym hitem, to jeszcze posiadają kilka zalet. Między innymi  nie gniotą się ani nie marszczą, choćbyśmy przesuwali je wiele razy dziennie. Ich nowoczesne wzornictwo podnosi walory estetyczne mieszkania.

Modne firanki do kuchni i łazienki

Współcześnie bardzo często mamy do czynienia z kuchnią połączoną z salonem i jadalnią, z tym że kuchnia znajduje się w północnej części. W związku z tym w kuchni najczęściej montuje się jedno okno – nad zlewem. Jak sugeruje ekspert z firmy Zofia Zygmund Studio Firan, jeśli kuchnia jest otwarta na salon, firanka nie powinna odbiegać stylem od osłony okna salonowego. Jeżeli w salonie zastosowaliśmy panele, można to zrobić również w oknie – firany panelowe powinny być wykonane z tego samego materiału tylko inaczej uszyte. W kuchni warto zastosować też rolety rzymskie. Jeżeli chodzi o łazienkę nowoczesne firanki również nie powinny odbiegać stylem od tych, zastosowanych w pozostałych pomieszczeniach. Zwłaszcza, że obecnie łazienki urządza się niemal tak elegancko jak salony.

Opracowanie:
Frydman, Dworska 1A
tel. 517 548 528
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz