Materiał Partnera

Firanki na metry – kiedy to się opłaca?

Firanki na metry – kiedy to się opłaca?

Firanki wraz z zasłonami tworzą piękną aranżację wnętrz. Dzięki właściwościom tkanin, z jakich są uszyte, nie tylko osłaniają okna, ale również nadają charakter całemu pomieszczeniu. Podczas ich wyboru należy uwzględnić, w jakim pokoju będą wisieć oraz w jakim stylu jest on urządzony. Często zdarza się, że wymiary okien są nietypowe. Jak sobie z tym poradzić? Dokonując uprzednio pomiarów, należy zdecydować się na zakup firanek na metry.

Firanki jako aranżacja wnętrza

Firanki mogą sprawdzić się jako element odświeżający salon, sypialnię lub jadalnię. W zależności od wyboru tkaniny – woalowej, gładkiej, wzorzystej, matowej, kolorowej czy półprzezroczystej – można nadać pomieszczeniu konkretny styl. Wykonane z nowoczesnych materiałów firanki gwarantują nowe wrażenia estetyczne, natomiast firanki haftowane i gipiurowe zapewniają dostęp znacznie większej ilości światła słonecznego, a ponadto pasują do każdego wnętrza. Wrażenie lekkości i przewiewności wprowadzają do salonu lub sypialni bardzo subtelne woale i siateczki. Po wyborze wzoru firanek na metry należy określić ich wymiary.

Jak zmierzyć firanki?

Aby wyznaczyć szerokość firanki, wystarczy zmierzyć długość karnisza. Należy jednak pamiętać, że w przypadku firanki na taśmie, marszczonej do szerokości karnisza, trzeba dodać ok. 100-120% wymiaru – w zależności od intensywności marszczenia firanki. Jeżeli jednak ma ona zostać powieszona na szelkach lub kółkach, wystarczy doliczyć ok. 60-80% wymiaru – zależnie od intensywności fali.

Drugi pomiar to długość, która także jest uzależniona od sposobu zawieszenia firanki na karniszu. W przypadku taśmy marszczącej i zawieszenia na żabkach należy zmierzyć wysokość od żabek do podłogi lub parapetu i dodać do tego wymiaru ok. 1,5 cm. Jeżeli firanka będzie zawieszona na szelkach bezpośrednio na karnisz, jej długość to wysokość od górnej krawędzi karnisza do podłogi lub parapetu, natomiast długość firanki zawieszonej na kółkach to ta sama wysokość powiększona o ok. 2 cm, czyli tyle, ile miejsca zajmuje firanka nad karniszem.

Szeroki wybór firanek na metry znajduje się w sklepie internetowym Decortina.pl, który specjalizuje się w sprzedaży artykułów do wystroju i dekoracji wnętrz, produkowanych z najwyższej jakości tkanin marki Markizeta®. Oprócz firanek są to zasłony, tkaniny oraz dodatki pasmanteryjne, artykuły pościelowe, koce, ręczniki, a także konfekcja stołowa.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz