Materiał Partnera

Farby do malowania ścian – podstawa każdego remontu. Jak je wybrać?

Farby do malowania ścian – podstawa każdego remontu. Jak je wybrać?

Malowanie ścian to najprostszy sposób na odświeżenie wnętrza. Wybór farb do mieszkania jest dziś ogromny. Trudno zdecydować, które z nich sprawdzą się najlepiej. Dlatego zanim wybierzemy się na zakupy, powinniśmy zapoznać się z najważniejszymi zasadami wybierania farb do malowania mieszkania. W naszym artykule zamieszczamy kilka najważniejszych zasad kupowania tego rodzaju materiałów budowlanych. 

Jak wybrać farby do malowania ścian?

Wybór farb do malowania ścian we wnętrzach jest ogromny. Nie chodzi tu tylko o bardzo rozbudowaną gamę kolorystyczną, ale przede wszystkim o różne właściwości farb, które pozwalają na stosowanie ich w różnych, nawet wyjątkowo trudnych wnętrzach. Dostępne są między innymi farby:

  • Akrylowe – odporne na czynniki chemiczne, dobrze przepuszczające parę wodną. Wadą jest jednak średnie krycie – taka farba raczej nie zasłoni większych rys.
  • Lateksowe – to rodzaj farb akrylowych, jednak bardzo specyficzny. Takie farby mają zwiększoną ilość żywicy, przez co tworzą elastyczną, bardzo dobrze kryjącą powłokę, która jednak nadal pozwala oddychać ścianom. Farby tego rodzaju sprawdzą się nawet w kuchni, ponieważ są bardzo odporne na szorowanie.
  • Akrylowo-lateksowe – coś między dwoma wymienionymi wyżej rozwiązaniami – takie farby również można szorować, ale lepiej przepuszczają powietrze.
  • Winylowe – to farby które powstają na bazie polichlorku lub polioctanu winylu. Pozwalają na stworzenie gładkiej połówki, niemal całkowicie odpornej na zmywanie, jednak nie pozwalają ścianom oddychać.
  • Ceramiczne – te farby to nowość. To tak naprawdę farby lateksowe, do których dodano mikrokuleczki ceramiczne, dodające powłoce farby wyjątkowych właściwości. Dzięki nim uzyskujemy idealnie gładką, cieniutką warstwę, która nie wchłania kurzu i brudu. Taką farbą z powodzeniem pokryjemy nawet trudne, chropowate powierzchnie.

Gdzie kupować farby?

Wiele osób decyduje się na zakup farb do remontu mieszkania w dużych marketach budowlanych. To jednak spory błąd. Znacznie lepiej takie farby kupować w dobrej hurtowni, takiej jak Arsen. Sprzedaż hurtowa i detaliczna farb i lakierów. W hurtowni znajdziemy szerszy wybór farb. Możemy też liczyć na znacznie niższe ceny. Poza tym warto dodać, że w takiej hurtowni farb pracują zwykle bardzo doświadczeni sprzedawcy, którzy udzielą nam wielu cennych porad i pomogą wybrać optymalne rozwiązanie w kwestii farb i innych materiałów budowlanych. W marketach budowlanych próżno szukać takich dobrych doradców.


Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz