Materiał Partnera

Europalety – stworzone do transportu, sprawdzą się też w salonie

Europalety – stworzone do transportu, sprawdzą się też w salonie

Palety to drewniane platformy zaprojektowane w taki sposób, by ułatwiały transport różnego rodzaju towaru. Pozwalają wykorzystać każdy centymetr w przyczepie ciężarówki czy w magazynie. Można je także z łatwością przenosić przy pomocy wózka widłowego. Wszystkie te zalety palet dawno docenili logistycy. Ale ostatnio zainteresowały one także projektantów wnętrz.

Na każdy towar

Zaletą palet drewnianych jest ich uniwersalność. Zostały one stworzone z myślą o ułatwieniu transportu i doskonale spełniają swoje zadanie w tym zakresie. Korzystanie z palet znacznie usprawnia i przyspiesza przeładunek, co zdecydowanie ułatwia pracę kierowcom ciężarówek i logistykom. Palety pozwalają wygodnie przewozić różnego typu towary, można je układać jedną na drugiej i obok siebie, wykorzystując przestrzeń najlepiej, jak to możliwe. Palety typu EURO są tak popularne, że współczesne magazyny projektowane są właśnie z myślą o dopasowaniu przestrzeni do ich wymiarów. Palety mogą być używane wielokrotnie, są bardzo trwałe i spełniają wszystkie normy związane z transportem na terenie Unii Europejskiej.

– Spełniamy wymagania fitosanitarne IPCC w zakresie wielokomorowego suszenia wyrobów z drewna potwierdzone certyfikatem. Produkowane przez nas palety dowozimy do Klienta własnym transportem. Posiadamy szerokie zaplecze transportowe, wraz z maszynami i urządzeniami rozładunkowymi i załadunkowymi – mówi przedstawiciel firmy zajmującej się sprzedażą palet, Europol sp.j.

Nietypowe zastosowania

Palety wykonuje się z litego drewna – to dlatego są one tak wytrzymałe. Od jakiegoś czasu palety można spotkać już nie tylko w firmach zajmujących się transportem, ale także na przykład w nowoczesnym, ciekawie urządzonym salonie. Projektanci wnętrz pokochali palety i zaczęli wykonywać z nich meble w stylu Do It Yourself – zrób to sam. Pomysł okazał się hitem – meble z palet doskonale pasują do klimatycznych mieszkań w kamienicach lub do stylu loftowego. Z palet można zrobić piękny stolik do kawy, fotel połączony z regałem na książki, a nawet łóżko. Palety są bardzo wytrzymałe, dlatego sprawdzają się też w roli mebli ogrodowych – można z nich wykonać kompletne umeblowanie tarasu lub kącika do grillowania. Satysfakcja z wykonania samodzielnie mebli jest niezwykła, palety kosztują znacznie mniej niż klasyczne meble, a wykonane z nich stoliki i fotele z pewnością będą nam bardzo długo i dobrze służyć. Nic więc dziwnego, że meble z palet stały się takim wielkim hitem, szczególnie że drewno łatwo pomalować i dopasować je do wystroju kolorystycznego każdego nowoczesnego wnętrza.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz