Materiał Partnera

Etapy wykańczania łazienki

Etapy wykańczania łazienki

Niezależnie, czy wykańczamy nową łazienkę, czy remontujemy starą, etapy realizacji wyglądają podobnie. Warto się na nie przygotować i wiedzieć, co krok po kroku powinno zostać wykonane, aby uniknąć przestojów związanych z podejmowaniem decyzji aranżacyjnych. Kiedy zakładane są urządzenia, a kiedy kładzie się glazurę? W jakim momencie przychodzi czas na silikonowanie, a kiedy jest za późno na montaż nowych gniazdek elektrycznych?

Skuwanie

Pierwszy z etapów remontu łazienki – skuwanie – dotyczy tylko sytuacji, w której już wcześniej pomieszczenie było zaadaptowane do jakiś celów. Możemy wykonać je samodzielnie, chociaż dużo lepiej będzie już od początku powierzyć je fachowcom. Ci mają do tego specjalne urządzenia, które pozwalają nie tylko na skucie starej glazury, ale też na wyczyszczenie i wyszlifowanie ścian. Przy tych działaniach w całym mieszkaniu unosi się wiele kurzu, który będzie opadał przez następne dni.

Do tej pracy i wszystkich następnych etapów budowy zatrudnijmy doświadczoną firmę budowlaną Radosława Koniecznego z Siemianowic Śląskich. Dzięki temu mamy pewność fachowego, uczciwego i zgodnego z projektem wykonania remontu łazienki.

Instalacja wodno-kanalizacyjna

Gdy gruz z łazienki zostanie wyniesiony, czas na prace związane z modernizacją instalacji wodno-kanalizacyjnej. Jeśli remontujemy stare pomieszczenie, fachowcy powinni sprawdzić stan rur i wymienić te ich elementy, które są wadliwe lub mogą sprawić problemy w przyszłości. Z kolei instalatorzy w nowym domu muszą poprowadzić instalację wodno-kanalizacyjną zgodnie z dokumentacją projektową.

W tym momencie montuje się także grzejniki. Hydraulicy muszą także zwrócić uwagę na odpływy. Jeśli planujemy prysznic na podłodze, powinni zająć się tym tematem.

Elektryka

Następnym krokiem jest instalacja elektryczna wykańczanej łazienki. W tym momencie powinniśmy zdecydować o tym, gdzie znajdą się gniazdka, jakie będzie podłączenie wentylacji, w którym miejscu mają znaleźć się światła etc. Jeśli planujemy oświetlenie z sufitu podwieszanego, powinien on zostać wykonany właśnie w tym momencie.

Glazurnictwo

Położenie płytek wymaga dużych zdolności manualnych. Rozpoczyna je wyrównanie i oczyszczenie ścian. Następnie są one płytka po płytce docinane i przyklejane zgodnie z życzeniem inwestora. Jeśli w wykańczanej łazience planujemy spłuczkę podtynkową czy wannę oklejoną płytkami, powinny być zamontowane przed kładzeniem płytek. Następnie przychodzi moment na fugowanie.

Montaż sanitariatów i mebli

Jednym z ostatnich kroków jest montaż sanitariatów – muszli klozetowej, baterii, umywalki etc. Jeśli niektóre z nich znajdują się na meblach, powinny być one złożone przed montażem. W tym momencie wkleja się też lub wiesza lustra.

Malowanie i silikony

W wykańczaniu łazienki ostatnim etapem jest położenie silikonów oraz pomalowanie ścian i sufitów. Montuje się też ostatecznie oświetlenie. Jest to etap poprzedzający sprzątanie i możliwość cieszenia się z nowej łazienki.

Opracowanie:
Siemianowice Śląskie, św. Barbary 15 lok. 2
tel. 797 105 732
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz