Materiał Partnera

Elementy wyposażenia regałów

Elementy wyposażenia regałów

Meble na wymiar w ostatnich latach bardzo się upowszechniły i przestały być kojarzone z czymś snobistycznym i bardzo drogim. Dziś wielu z nas może sobie na nie pozwolić, a firm meblarskich i zakładów stolarskich jest o wiele więcej niż kiedyś. Dzięki temu możemy być pewni, że nasze meble będą idealnie pasowały do naszego wnętrza. W jaki sposób można dobierać ich elementy?

Jak dokładnie można zaprojektować regał?

Projektując meble na wymiar, mamy możliwość kontrolowania każdego etapu ich produkcji i doboru każdego elementu do naszych potrzeb lub gustu – od koloru zaczynając, a na odległości między nawiertami na półki kończąc. Regały to zresztą dobry przykład możliwości, które dają meble na wymiar: jeśli z góry wiemy, że nasze regały będą służyć do przechowywania na nich książek, to możemy umieścić taką ilość półek i w takich odległościach od siebie, aby książki idealnie się w nie wpasowywały. Nawet, jeśli będą różnych wielkości – mając wiele nawiertów, możemy dowolnie regulować wysokość każdej półki oraz ich ilość. A jeśli w międzyczasie nasz regał zmieni zastosowanie – półki można odejmować lub dodawać. A nawet zmieniać ich kąt pochylenia.

Oczywiście możemy też wstawić krótsze półki, dołożyć ściankę i drzwiczki na zawiasach lub nawet szuflady – wtedy z regału na książki zrobi nam się komoda na ubrania. Warto też wtedy dodać cokół, aby nasz regał nabrał stabilności i elegancji. W meblach tworzonych na wymiar mamy nawet możliwość regulowania wysokości cokołu. Albo z niego zrezygnować – wszystko według tego, czego potrzebujemy i co nam się podoba.

Regał to tylko mebel

Regał ma to do siebie, że może stać przy ścianie – a wtedy możemy go dopasować w zależności od tego, czy nasze podłogi mają listwy przypodłogowe. Dzięki wycięciu w podstawie nie będzie żadnego kłopotu z tym, aby pomimo listew regał ściśle przylegał do ściany (przytwierdzony oczywiście dodatkowo wkrętami).

Jeżeli jednak uznamy, że nie chcemy, by regał zasłaniał nam ścianę, to możemy… użyć go jako ściany. Tak, regał pod dodaniu „pleców” może z powodzeniem służyć jako ściana działowa – trzeba tylko podać wysokość i szerokość pomieszczenia, w którym będzie stał. A może chcesz, aby było widać drugie oddzielane pomieszczenie? Jeśli projektuje się regały i inne meble w takich miejscach, jak firma Ewodd, to wszystko jest możliwe.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz