Materiał Partnera

Elektryczne wózki widłowe – efektywne dbanie o środowisko

Elektryczne wózki widłowe – efektywne dbanie o środowisko
Korzystanie z wózków widłowych daje możliwość realizacji wielu prac logistyczno-transportowych. W dobie problemów związanych z zanieczyszczeniem środowiska warto jednak przyjrzeć się rozwiązaniom ekologicznym również i w tym zakresie. Okazuje się bowiem, że renomowani producenci wózków widłowych wprowadzili do swojej oferty modele elektryczne. Czy są one tak samo efektywne, jak ich odpowiedniki z silnikami spalinowymi?

Bez emisji szkodliwych substancji

Emisja szkodliwych spalin i wielu substancji wpływających negatywnie na środowisko to jeden z najważniejszych problemów ekologicznych, z jakim obecnie walczy się na całym świecie. Wprowadzenie samochodów elektrycznych na drogi publiczne następuje coraz intensywniej, a rozwiązania stosowane w takich pojazdach przekłada się także na inne. Należą do nich chociażby bardzo popularne w magazynach i na placach budowy wózki widłowe. Najczęściej stosowane w połączeniu z silnikami spalinowymi, obecnie przez renomowanych producentów oferowane też w wariantach elektrycznych.

Takie wózki znajdują się w asortymencie firmy Still Polska sp. z o.o., która bierze udział w programie Misja: Zerowa Emisja. Elektryczne i jednocześnie bezemisyjne wózki elektryczne cieszą się sporym zainteresowaniem, ale wzbudzają też wiele wątpliwości. Najwięcej z nich dotyczy parametrów takich pojazdów – okazuje się jednak, że pozostają one w pełni funkcjonalne i doskonale radzą sobie nawet w bardzo trudnych warunkach i przy intensywnej eksploatacji. Czym jeszcze się wyróżniają?

Oszczędne i wydajne

Elektryczne wózki widłowe bez większych przeszkód mogą obsługiwać ładunki ciężkie. Na tym polu z powodzeniem zastępują pojazdy z silnikami spalinowymi, dysponując takimi samymi możliwościami w tym zakresie. Eksploatacja elektrycznych wózków jest jednak znacznie tańsza ze względu na obniżone koszty energii potrzebnej do ich zasilania. Wyższy koszt zakupu w takiej sytuacji dość szybko się zwraca, co jest kolejnym już atutem elektrycznego pojazdu.

Należy jednak zwrócić uwagę na spalinowe wózki widłowe w ofercie renomowanych producentów, w których zaimplementowano rozwiązania obniżające emisję szkodliwych substancji. Hybrydowa koncepcja napędu w połączeniu z inteligentnym i w pełni programowalnym sterownikiem pozwala ograniczyć emisję zanieczyszczeń w takich wózkach widłowych. Dodatkowym ich atutem są kondensatory magazynujące energię, dzięki którym praca z użyciem takiego pojazdu nadal pozostaje ekologiczna. Warto zatem zdecydować się na ich zakup – dzięki temu firma stanie się przyjazna dla środowiska, a wszelkie prace z wykorzystaniem wózków widłowych nadal będą realizowane efektywnie i dodatkowo oszczędniej.

Opracowanie:
Będzin, Koszelew 3
tel. 32 766 06 00
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz