Materiał Partnera

Elektroniczne wagi dźwigowe

Elektroniczne wagi dźwigowe

Wagi dźwigowe to urządzenia, które wykorzystywane są w szeroko pojętych pracach logistyki magazynowej, czy też w przedsiębiorstwach transportowych oraz przemysłowych. Swoje zastosowanie znalazły one także w rolnictwie i budownictwie. Warto przy tym wiedzieć, że z pozoru często niewielkie konstrukcje, są w stanie udźwignąć i dokładnie określić wagę towarów nawet przeszło dwudziestu ton.

Wagi dźwigowe z legalizacją

W szeroko pojętym środowisku biznesowym, w którym określanie tonażu danych produktów jest bardzo ważne, wykorzystuje się tak zwane wagi z legalizacjami. Są to konstrukcje, które mają certyfikowaną, potwierdzoną skuteczność swojego działania. Oznacza to, że pomiar, który się dzięki nim wykonuje, jest bardzo dokładny, co pozwala na wykorzystanie tego typu wag , między innymi przy określaniu ciężkości ładunków do celów transportowych – naczepy ciężarówek, czy kontenerowce statków, zawsze mają ustalone limity ładowności, dlatego precyzyjne urządzenia pomiarowe są przy ich załadunkach niesamowicie ważne. Warto przy tym wiedzieć, że legalizacja danej wagi po pewnym określonym czasie traci ważność – wtedy należy przeprowadzić proces legalizacji wtórnej, wraz z kalibracją urządzenia.

Wagi dźwigowe elektroniczne

Obecnie urządzenia do pomiarów i kontroli obciążeń wyróżniają się swoim zaawansowaniem technologicznym. Często wykorzystywane są w zakładach przemysłowych, magazynach oraz gospodarstwach rolnych wagi dźwigowe elektroniczne, które zbudowane są ze stałej szakli z hakiem zabezpieczającym. Posiadają one również ekran i panel sterowniczy, a często również pilot do automatycznej obsługi, a także zdalnego odczytu pomiarów. Warto wiedzieć o tym, że dzisiaj najlepsi producenci tego typu konstrukcji, są w stanie zapewnić wagi dźwigowe elektroniczne o dokładności 0,1%, czy udźwigu nawet do 25 ton.

Producenci innowacyjnych wag dźwigowych

Na rynku światowym i polskim działa wiele producentów bardzo dokładnych oraz innowacyjnych wag dźwigowych elektronicznych. Jedną z najlepszych firm, jest grupa TRACTEL, która swoją wysoką pozycję gospodarczą wypracowała na całym świecie. Tenże producent oraz dystrybutor posiada w swojej ofercie między innymi nowoczesne wagi dźwigowe DYNAFOR MWX+ i MWX+ TR, czy też dynamometry HANDIFOR. Oprócz tego katalogi TRACTEL w dziedzinie pomiarów oraz kontroli obciążeń, składają się z innowacyjnych, atestowanych i tanich mierników sił naciągu lin, przyrządów do badania punktów kotwiczenia, elektronicznych/mechanicznych ogranicznikach obciążenia, czy też z różnych urządzeń odczytowych.

Opracowanie:
Warszawa, Bysławska 82
tel. 22 616 42 44
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz