Materiał Partnera

Elektroinstalatorstwo – zabezpieczenia dla firm

Elektroinstalatorstwo – zabezpieczenia dla firm

Budynek firmy – twierdza, która musi być dobrze zabezpieczona. Z pewnością zastanawiacie się, jak w takim razie zapewnić bezpieczeństwo zarówno pracownikom, jak i całemu dobytkowi, któremu zagrażają nie tylko włamania, ale także wzniecone z różnych przyczyn pożary. Postawcie na nowoczesne rozwiązania elektroinstalatorskie i nawiążcie współpracę z doświadczonym serwisem.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Pewnie wiele słyszeliście o włamaniach do budynków firmowych. Wszelkie maszyny, urządzenia elektryczne czy też przechowywana gotówka mogą stać się łupem złodzieja. Jak można uchronić się przed rabunkiem? Po pierwsze, radzimy zainwestować w solidne drzwi i rolety antywłamaniowe, które będą pierwszą przeszkodą do pokonania. Wielu włamywaczy już na tym etapie rezygnuje z dalszych działań, wiedząc, że budynek jest dobrze zabezpieczony. Ważną kwestią jest oczywiście dobry alarm! Pamiętaj, że złodzieje mają coraz to nowsze i skuteczniejsze sposoby na rozbrajanie zabezpieczeń, dlatego nie wystarczy zamontować starego systemu sprzed kilkunastu lat. Teleserwis – firma zajmująca się usługami elektroinstalatorskimi – wybierze dla Was najlepsze i najnowocześniejsze rozwiązanie, dzięki którym do środka nie przedostanie się nikt niepowołany. Pamiętajcie jednak, że wy również musicie zachować najwyższe środki bezpieczeństwa. Nie wolno Wam zapomnieć o włączeniu alarmu – niech stanie się to nawykiem, gdy tylko opuszczacie biuro. Ważne jest to, by nie upowszechniać kodu wśród pracowników. Niech znają go tylko ci sprawdzeni i zaufani fachowcy. A jeśli boicie się, że obsługa alarmu przerośnie Wasze umiejętności technologiczne, możecie być spokojni – specjaliści z TeleSerwisu dokładnie wytłumaczą Wam zasady działania systemu.

Wszystko pod kontrolą

Zainwestowałeś w doby system alarmowy? Teraz pora na monitoring. Warto postawić na nowoczesny sprzęt i kamery, które będą rejestrowały dokładny obraz nawet w niesprzyjających warunkach – np. w zupełnej ciemności. Wiele firm decyduje się jedynie na montaż „odstraszaczy”, czyli kamer o niskiej rozdzielczości. Jest to błąd, gdyż w przypadku włamania nagrany film jest tak słabej jakości, że rozpoznanie sylwetek złodziei jest niemożliwe. System kamer może być zamontowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Niektórzy właściciele firm chętnie korzystają z nich, by kontrolować swoich pracowników. Jeśli i Wy macie zastrzeżenie co do pracy podwładnych, montaż kamer może być dobrym pomysłem.

Nowoczesna firma to bezpieczna firma

Z pewnością wiecie, że włamanie to nie jedyne zagrożenie dla Waszej firmy. Innym, jeszcze groźniejszym wrogiem budynków, jest pożar, który może zostać wzniecony przez wadliwe, stare instalacje lub uderzenie pioruna. Skontaktuj się z fachowcami od elektroinstalatorstwa i zleć im przegląd instalacji elektrycznej i odgromowej. Warto zainwestować w modernizację, gdyż zniszczenia, które może wywołać ogień, są ogromne.

Opracowanie:
Bielsko-Biała, Jana Sobieskiego 105 lok. 104
tel. 513 268 268
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz