Materiał Partnera

Eleganckie meble jako element aranżacji salonu

Eleganckie meble jako element aranżacji salonu

Salon to serce każdego domu. To w nim odpoczywamy, spędzamy czas z najbliższymi, przeżywamy wyjątkowe chwile, gościmy przyjaciół. Salon to prawdziwa przystań, miejsce, gdzie możemy być sobą, zrelaksować się, ochłonąć po ciężkim dniu. To też miejsce, gdzie szczególnie dbamy o wystrój i porządek, aby było w nim jak najprzyjemniej. Tym, co decyduje o charakterze salonu, są meble.

Eleganckie meble do wyjątkowych pomieszczeń

Salon to miejsce, gdzie pierwsze skrzypce podczas planowania wystroju grają względy estetyczne. Funkcjonalność jest ważna, owszem, ale salon jako miejsce reprezentacyjne i rekreacyjne zarazem ma przede wszystkim cieszyć oczy i wprawiać nas w dobry nastrój.

Centrum salonu stanowi zazwyczaj zestaw wypoczynkowy wraz ze stolikiem kawowym. Kanapy i fotele powinny być wygodne i miękkie – w ten sposób buduje się przytulny nastrój. Głębokie tapicerowane siedziska aż proszą, aby się w nie zapaść i oddać się słodkiemu lenistwu. Wyjątkowo elegancko prezentują się meble w stylu Chesterfield – obite szlachetnymi tkaninami, pikowane, mogą albo podkreślać klasyczny charakter salonu, albo wręcz przeciwnie – kontrastowo przełamywać monotonię nowoczesnych wnętrz minimalistycznych.

Nie tylko kanapa

O tym, czy salon będzie nudnym pokojem, jakich wiele na całym świecie, czy też unikatowym pomieszczeniem, w którym odbije się wyjątkowy charakter domowników, decyduje przede wszystkim dobór mebli. Salon nie zaczyna się i nie kończy na kanapie! Co oprócz niej może znaleźć się w nim znaleźć? To zależy tylko od twojej wyobraźni!

Przykładowo: w ofercie Scarlett Meble, która jest dedykowana główne salonom, znajdujemy nie tylko kanapy i sofy, ale też podnóżki. Są one doskonałym uzupełnieniem foteli, które stają się dużo wygodniejsze i z powodzeniem mogą konkurować z kanapą.  Dzięki podnóżkowi nie trzeba zajmować całej kanapy, aby ułożyć się wygodnie z wyprostowanymi nogami.

Ciekawym rozwiązaniem w salonie, w którym często przebywa dużo osób, jest ława. Ten typ mebla może wydawać się zbyt surowy do salonu, jednak tapicerowana ława z oparciem prezentuje się ekskluzywnie, jest wygodna i nie zajmuje wiele miejsca, dlatego świetnie sprawdzi się jako siedzisko awaryjne na wypadek zbyt licznych gości, a jednocześnie doskonale wpisze się w styl salonu, nie zabijając jego wypoczynkowego charakteru.

Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz