Materiał Partnera

Efektywna nauka języków obcych

Efektywna nauka języków obcych

W dzisiejszych czasach większość ofert pracy zawiera w sobie informację o konieczności posługiwania się językiem obcym. Pracodawca wymaga od nas komunikacji w języku angielskim, co przydaje się w relacjach z zagranicznymi klientami, partnerami biznesowymi czy oddziałami firmy w innych państwach. Zdobywanie szlifów językowych warto zacząć jak najwcześniej. A nauka języka może być przyjemna i efektywna zarazem.

Studium Języków Obcych Glob to szkoła językowa na terenie Słupska, która od 2000 roku nieustannie zdobywa kolejne grupy zadowolonych klientów. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nauka języka obcego, aby była efektywna, powinna w tym samym stopniu wspierać rozwój wszystkich umiejętności. Prowadzimy laboratorium językowe, które wyposażone jest w wyspecjalizowany sprzęt, korzystamy z autentycznych materiałów i najlepszych podręczników. Wychodząc naprzeciw potrzeb naszych klientów, świadczymy również usługi przekładu tekstów z zakresu techniki, prawa, branży budowlanej i energetycznej, pedagogiki i psychologii.

Skupienie na szlifowaniu umiejętności

Komunikacja w języku obcym to dziś konieczność, jeśli chcemy zdobyć ciekawą i interesującą pracę lub chcemy czuć się bezpiecznie podróżując po świecie. Znajomość języka kraju, w którym przebywamy, pozwala nam w pełni odkryć jego uroki i docenić jego walory turystyczne. Jednak komunikacja, która wydaje nam się tak prosta, wymaga od nas pracy i wysiłku. Powinniśmy pracować tak samo ciężko nad każdą umiejętnością, czyli zarówno nad mówieniem, jak i czytaniem, pisaniem, rozumieniem tekstu mówionego, czy gramatyką. Wszystko razem daje nam szkielet, który później wykorzystujemy samodzielnie się komunikując. Dlatego w naszej szkole pracujemy już z najmłodszymi, kursy rozpoczynają się od drugiej klasy szkoły podstawowej, aby zagwarantować naszym uczniom ciągłość nauczania na kolejnych poziomach. Nasi uczniowie mogą korzystać z tablicy multimedialnej, programów nauczania odpowiednich dla dzieci w wieku 8-15 lat oraz biblioteki językowej, w której każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Przygotowujemy do egzaminów Cambridge: FCE, CAE i CPE. Nie ma przed nami tajemnic również egzamin maturalny na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Nasi nauczyciele to osoby z pasją, ogromną wiedzą i zdolnością do przekazywania tej wiedzy w sposób ciekawy kursantom.

Wybór rodzaju kursu

Jedna z ważnych decyzji, która może mieć wpływ na efektywność naszej nauki, dotyczy wyboru trybu nauczania. O ile w przypadku dzieci nie ma z tym problemu i najczęściej decydujemy się zapisać je na zajęcia do grupy, z nastolatkiem lub z dorosłym ta decyzja nie jest już taka oczywista. W naszym studium prowadzimy zarówno zajęcia grupowe General English, kursy egzaminacyjne, kursy maturalne, jak i zajęcia indywidualne. Jedną z zalet grup jest możliwość pracy z osobami na podobnym poziomie językowym, ćwiczenie konwersacji i interakcja z innymi osobami w języku obcym. Jednak czasami potrzebujemy trochę innego podejścia. Wtedy należy rozważyć możliwość zajęć indywidualnych. Relacja jeden na jeden to dobry wybór dla osób nieśmiałych, które wiedzą, że w grupie nie będą mogły rozwinąć skrzydeł i zaangażować się we wspólnie wykonywane zadania.

Opracowanie:
Słupsk, al. 3 Maja 77 lok. 24
tel. 510 900 666
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz