Artykuł sponsorowany

Drogowe niespodzianki. Zabezpieczenie na wypadek awarii samochodu

Drogowe niespodzianki. Zabezpieczenie na wypadek awarii samochodu

Stłuczki, przebita opona, awaria silnika bądź skrzyni biegów, a także poważniejsze drogowe niebezpieczeństwa, jak zderzenia z innymi pojazdami, wypadnięcie z trasy ruchu na skutek złych warunków pogodowych czy też uderzenie w przebiegające przez jezdnię zwierzę. Zdarza się to wszystko niestety bardzo często, dlatego każdy kierowca powinien mieć wyjście awaryjne – numer telefonu do najlepszej pomocy drogowej!

Jak znaleźć odpowiednią pomoc drogową?

Pomimo tego, że firm oferujących usługi pomocy drogowej jest bardzo dużo, nie każda z nich jest warta Twojej uwagi. Najważniejszymi czynnikami przy wyborze odpowiedniej pomocy drogowej są: zasięg oferowanych usług – nigdy nie wiesz, czy zdarzenie drogowe nie nastąpi na drugim końcu Polski ­– oraz jej zakres. Im szerszy, tym lepiej! Chodzi tutaj głównie o możliwość nie tylko uzyskania doraźnej pomocy w postaci holowania samochodu, ale również o możliwość wykonania drobnych napraw na drodze, a także usług mechaniki samochodowej. Pomoc drogowa działająca razem z firmą będącą warsztatem samochodowym to najlepszy wybór! Dzięki temu zaoszczędzisz czas i pieniądze, a co warto wspomnieć, firmy takie mogą pozwolić sobie na dwudziestoczterogodzinną obsługę! Bardzo dobrym wyborem pomocy drogowej jest Mariusz Dziergowski PUH – firma spełniająca wszystkie powyższe kryteria.

Autonaprawa w drodze

Jedziesz na ważną uroczystość, spotkanie biznesowe czy do lekarza, a Twój samochód odmówił Ci posłuszeństwa? Nic straconego – tylko z dobrą firmą! Wiele firm świadczących usługi pomocy drogowej nie jest przygotowanych na takie okoliczności. Najczęściej podejmują decyzję o holowaniu samochodu i przekazaniu go dalej w celu przeglądu technicznego i następnie naprawy – zajmuje to naprawdę bardzo dużo czasu, na samochód musisz czekać nawet kilka dni! Wyjściem z tej sytuacji jest pomoc drogowa oferująca drobne naprawy na drodze. Chodzi tutaj głównie o możliwość wymiany koła, uruchomienia awaryjnego samochodu czy też dowiezieniem do klienta paliwa!

Holowanie – co musisz wiedzieć!

Jeśli postanowiłeś nie korzystać z pomocy drogowej – popełniasz duży błąd – musisz znać wszystkie zasady holowania, jeśli chcesz uniknąć jeszcze większych problemów, takich jak mandat i punkty karne. Zasad holowania jest wiele i są one bardzo restrykcyjne: limit prędkości (30 km/h w obszarze zabudowanym, 60 km/h w niezabudowanym); wykorzystanie odpowiedniego oświetlenia (holujący musi mieć włączone światła mijania, a holowany pozycyjne); wykorzystanie trójkąta ostrzegawczego po lewej tylnej stronie samochodu bądź żółtych sygnałów błyskowych; sprawne systemy hamulcowe; odpowiednia odległość pomiędzy pojazdem holowanym i holującym (odpowiednia odległość i oznakowanie połączeń: 3 metry – połączenie sztywne, 4-6 – połączenie giętkie). Różnic przy holowaniu samochodu na własną rękę, a sprowadzenia pomocy drogowej jest wiele. Profesjonalna pomoc drogowa wykona swoje zadanie o wiele szybciej – samochód trafi na lawetę, a następnie wprost do warsztatu samochodowego. Warto pamiętać o zasadzie wyboru pomocy drogowej połączonej z warsztatem. Unikniesz długiego transferu auta z parkingu holowniczego do zakładu motoryzacyjnego. Dzięki pomocy drogowej oszczędzasz czas, pieniądze i co bardzo ważne: nerwy!

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz