Materiał Partnera

Dowiedz się, jak dbać o opony samochodowe

Dowiedz się, jak dbać o opony samochodowe

Bez wątpienia opony stanowią niezwykle istotną część każdego pojazdu i mają znaczący wpływ na bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Dlatego, dbanie o ogumienie w samochodzie jest tak ważne. Opony powinny być dopasowane do modelu auta i konkretnej felgi, a ich założenie powinniśmy zlecić fachowcom z renomowanego serwisu samochodowego. Należy także dbać o stan opon, który uzależniony jest od sposobu ich eksploatacji. Jak zapewnić oponom długą żywotność? Z pewnością warto poddawać je regularnym i skrupulatnym kontrolom.

Opony idealnie dopasowane

Opony muszą być dopasowane do konkretnych felg, a najlepiej, żeby były zgodne z wytycznymi producenta. Jeśli nie jesteśmy pewni, jakie opony będą odpowiednie, najlepiej skontaktować się ze specjalistami z firmy Auto Serwis Leo, który znajduje się w miejscowości Trzebiel, w województwie lubuskim. Fachowcy dopasują ogumienie do felg i pojazdu, dzięki czemu auto zyska optymalną przyczepność, niezależnie od warunków drogowych. Wybierając ogumienie, specjaliści wezmą pod uwagę również styl jazdy kierowcy, który ma duże znaczenie, gdyż niektóre opony mają bieżnik przystosowany do jazdy spokojniejszej, a inne do bardziej agresywnej. Oczywiście opony powinny być także dobrane do pory roku – inne stosujemy w miesiącach letnich i zimowych.

Badanie geometrii kół

Warto pamiętać, że nierównomierne ścieranie się opon, prowadzi do skrócenia ich żywotności. Poza tym różnice w głębokości bieżnika mają wpływ nie tylko na komfort jazdy, ale także bezpieczeństwo pasażerów i innych członków ruchu drogowego. Dlatego tak ważne jest badanie geometrii zawieszenia i zbieżności kół. Powinno być one wykonywane co najmniej dwa razy w roku, np. podczas wymiany opon w sprawdzonym serwisie.

Ciśnienie w oponach

Bez wątpienia na to, jak szybko zużywają się opony, wpływa również poziom ciśnienia. Dlatego minimum raz w miesiącu i przed dłuższą wyprawą, sprawdzajmy poziom ciśnienia w oponach przy pomocy manometru. Poziom ciśnienia powinien być dopasowany do zaleceń producenta oraz do obciążenia pojazdu. Jego niedopasowanie sprawia, że opony zużywają się znacznie szybciej.

Pamiętajmy, żeby dbać o opony. Do użytku nie nadają się opony uszkodzone, ze zbyt małym ciśnieniem oraz zbyt niską głębokością bieżnika. Wymiana opon to zadanie dla doświadczonych ekspertów, którzy doradzą nam, jakie opony powinniśmy wybrać oraz jak o nie należycie dbać.

Opracowanie:
Strzeszowice 11
tel. 530 461 295
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz