Materiał Partnera

Dorabianie kluczy samochodowych

Dorabianie kluczy samochodowych

Do większości samochodów potrzebne są kluczyki. Służą one do otwierania i zamykania zamków samochodowych, jak również dzięki kluczykom jesteśmy w stanie uruchomić pojazd. Kluczyki samochodowe są różne. Jedne posiadają pilota, inne immobiliser, jeszcze inne mogą być wyposażone w jedno i drugie. Niezależnie od tego, jaki rodzaj kluczyka posiadamy, warto jest go dorobić, ponieważ często je gubimy.

Zapasowe kluczyki są przydatne

Mimo że nie zwracamy na nie większej uwagi, kluczyki samochodowe są ważną częścią naszego codziennego życia. To dzięki nim możemy otworzyć drzwi samochodu i bezproblemowo go odpalić. Bez nich dojazd autem do pracy, szkoły, czy na zakupy byłby niemożliwy. Przy zakupie samochodu najczęściej dostajemy główny kluczyk i zapasowy. Jednakże zdarzają się przypadki, gdzie dostajemy tylko jeden komplet kluczyków. Jest to dość niebezpieczne, ponieważ w przypadku zgubienia, bądź zepsucia się ich, nie jesteśmy w stanie nic zrobić i być może konieczna będzie wymiana zamków i stacyjki w aucie. Aby temu zapobiec warto skorzystać z usług firm, dla których dorabianie kluczy samochodowych nie stanowi problemu. Nigdy nie wiadomo kiedy zapasowe klucze mogą się nam przydać, dlatego lepiej zawsze być przygotowanym na takie sytuacje.

Wówczas gdy nie mamy zapasowych kluczy, a także ich nie dorobiliśmy może pojawić się problem. Ludzie mają głównie problemy polegające na zatrzaśnięciu kluczyków wewnątrz samochodów lub zgubieniu ich. Awaryjne otwieranie samochodów może okazać się koniecznością, jeśli pilnie musimy dostać się środka pojazdu.Problemy związane z dodatkowymi elementami kluczyków

Klucze samochodowe coraz częściej wyposażone są w dodatkowe funkcje. W jednym małym urządzeniu możemy mieć kluczyk, pilot samochodowy, a nawet immobilizer. Pilot samochodowy służy do otwierania i zamykania auta bez konieczności użycia kluczyka. Dzięki temu urządzeniu jesteśmy w stanie otworzyć drzwi samochodu nawet z kilku metrów. Niekiedy zdarza się, że pojazdy wyposażone są w immobilizer. Służy on do unieruchomienia samochodu. Jak tłumaczy specjalista w tej dziedzinie z firmy PHU Linus Klucze Piotr Janowski, immobilizer to elektroniczna blokada silnika i nie pozwala na jest zapłon. Awarie związane z immobilizerem łatwo zauważyć. W przypadku ich wystąpienia niemożliwe jest uruchomienie silnika, a kontrolka od tego urządzenia zapala się lub mruga. Najczęstszymi powodami zepsucia immobilizera są:

  • uszkodzenie oprogramowania,
  • uszkodzenie sterownika komputera,
  • brak synchronizacji kluczyków.

Problemy mogą również wystąpić z pilotem samochodowym. Jednak nie powinno być to wielkim zmartwieniem, ponieważ naprawa pilotów samochodowych w dzisiejszych czasach nie stanowi problemu. Jeśli chcemy się zabezpieczyć warto pomyśleć o zapasowych pilotach i immobiliserach. Zarówno dorabianie kluczy z immobilizerem, jak i dorabianie pilotów samochodowych jest możliwe. Takie prace wykonują firmy wyspecjalizowane w dorabianiu kluczy.

Opracowanie:
Olsztyn, Pana Tadeusza 6
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz