Materiał Partnera

Dobry strój na motocykl ochroni cię przed obrażeniami

Dobry strój na motocykl ochroni cię przed obrażeniami

Motocykliści swoje stroje do jazdy często nazywają zbroją. Taka nazwa to nie przypadek. Dobry strój na motocykl, tak jak zbroja, ma chronić osobę, która go nosi, przed różnymi obrażeniami fizycznymi. Z tą tylko różnicą, że ubrania dla motocyklistów są znacznie wygodniejsze i lżejsze od tego, co nosili kiedyś rycerze. Na co zwrócić uwagę, wybierając strój motocyklowy i gdzie najlepiej go kupić?

Po pierwsze – kask

Każdy doświadczony motocyklista zdaje sobie sprawę z tego, jak ogromne znaczenie ma odpowiednio dobrany kask. W przypadku stłuczki lub wypadku, to właśnie kask może nam uratować życie. Dlatego warto poważnie podejść do jego wyboru. Nie decydujmy się na konkretny kask tylko dlatego, że nam się spodobał, lub, jeszcze gorzej, dlatego, że jest tani. Pamiętajmy, że od tego kasku może zależeć nasze życie. Dobry kask motocyklowy powinien przylegać do naszej głowy, chroniąc ją nie tylko przed wstrząsami, ale także przed silnymi strumieniami powietrza. Kupując kask, musimy zwrócić uwagę, czy ma on odpowiednie atesty. Żeby mieć pewność, że kask jest solidny, najlepiej kupić go w sprawdzonym sklepie ze sprzętem motocyklowym takim jak Moto Expert we Włocławku. Znajdziemy tu wysokiej jakości akcesoria i ubrania motocyklowe. W sklepie pracują doświadczeni fachowcy, pasjonaci jednośladów, którzy pomogą nam podjąć właściwą decyzję. Warto pamiętać, że w przypadku wyboru kasku motocyklowego liczy się każdy detal – nawet tak pozornie nieistotny jak kolor. Najlepiej wybrać biały kask, bo jest on dobrze widoczny z bardzo daleka, zwłaszcza w mieście.

Odzież motocyklowa

Odpowiedzialny kierowca nie wsiądzie na motocykl bez odpowiedniej odzieży. Chociaż przepisy nie regulują tego, jak powinien wyglądać strój motocyklowy, jeżdżenie jednośladem bez „zbroi” nie ma sensu. Zagrożenie jest zbyt duże. Skompletowanie dobrego stroju motocyklowego to spory wydatek – wydamy na niego od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Warto jednak zainwestować w porządną kurtkę, spodnie, buty i ochraniacze. W momencie wypadku będą one bezcenne. Odzież motocyklowa jest specjalnie zaprojektowana w taki sposób, by chroniła najważniejsze obszary ciała motocyklisty, nie krępując mu przy tym ruchów. Jeśli nie wiemy, jaki strój na motocykl wybrać, skorzystajmy z porad fachowców, którzy podpowiedzą nam, jakie rozwiązanie jest optymalne w naszym przedziale cenowym. Pamiętajmy, że najważniejsze jest bezpieczeństwo – dlatego czasem lepiej wybrać nieco mniej atrakcyjny strój, który lepiej nas ochroni, niż piękne ubranie, które nie będzie odpowiednio zabezpieczać naszego kręgosłupa.

Opracowanie:
Włocławek, Kaliska 59
tel. 662 434 246
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz