Materiał Partnera

Dobra izolacja termiczna – najlepszy sposób, by oszczędzić na ogrzewaniu

Dobra izolacja termiczna – najlepszy sposób, by oszczędzić na ogrzewaniu

Jeśli chcemy obniżyć koszty ogrzewania, podnieść wartość naszego domu i jednocześnie podwyższyć swój komfort, musimy postawić na dobrą izolację termiczną. Odpowiednio uszczelniony budynek nie pozwala na utratę ciepła, dzięki czemu mocno ograniczamy swoje wydatki w sezonie grzewczym. Nowoczesny dom z dobrą izolacją lub stary budynek poddany gruntownej termomodernizacji zapewnia większy komfort użytkowania i dlatego zyskuje na wartości.

Zalety dobrej izolacji

Odpowiednia izolacja zabezpiecza nasz dom przed utratą ciepła. To bardzo ważne, nie tylko ze względu na nasz komfort. W dobrze ocieplonym domu wydatki na ogrzewanie są znacznie mniejsze – możemy mniej grzać, bo ciepło, które wygenerujemy, po prostu zostaje w naszych czterech ścianach. Ale zalet dobrej termoizolacji jest więcej – dzięki ograniczeniu spalania opału, ocieplone budynki korzystnie wpływają na środowisko. A, co ważne, przeprowadzenie termomodernizacji budynku nie musi nas wiele kosztować – w wielu miejscach można zdobyć dopłaty na tego typu prace.

Od podłogi po dach

W celu uszczelnienia całego budynku prace muszą być prowadzone kompleksowo. Nie wystarczy ocieplenie ścian – trzeba zadbać także o to, by ciepło nie uciekało przez podłogę lub nieszczelny dach. Tylko działając wielotorowo możemy osiągnąć dobry efekt. Oczywiście termomodernizację można przeprowadzić stopniowo – najlepiej w oparciu o analizę termiczną, która pozwoli ustalić, gdzie nasz budynek traci najwięcej ciepła. Dzięki takiej analizie będziemy wiedzieć, w którym miejscu prace trzeba wykonać jak najszybciej. Bardzo dobrym i nowoczesnym sposobem ocieplania budynków jest izolacja pianką PUR.

Wysoka jakość stosowanej przez nas pianki poliuretanowej, a także bardzo duże doświadczenie pracowników, którzy wykonują izolacje natryskowe, pozwala na aplikowanie takiej warstwy termoizolacyjnej z należytą starannością. Izolacje natryskowe pianki PUR są ostatnio coraz popularniejsze, gdyż pozwalają na duże oszczędności kosztów energii i zdecydowanie podwyższają komfort użytkowania danego obiektu – mówi nasz ekspert z firmy Izolacje Pluimers Sp. z o.o.

Zdecydowaną zaletą pianki poliuretanowej jest to, że przy zastosowaniu bardzo cienkiej warstwy daje ona lepsze efekty niż tradycyjny styropian lub inne materiały izolacyjne. Poza tym nałożenie pianki można wykonać bardzo szybko – co jest istotne zwłaszcza teraz, kiedy sezon grzewczy zbliża się wielkimi krokami. Decydując się na takie ocieplenie, zagwarantujemy sobie energooszczędny dom, który jednocześnie nie przestanie być komfortowy.

Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz