Materiał Partnera

Do czego służą odwodnienia liniowe?

Do czego służą odwodnienia liniowe?

Odwodnienia liniowe jest stosowane do zbierania wody poprzez otwory odpływowe, które mogą zostać rozmieszczone w wielu miejscach na naszej posesji, dzięki czemu nawet mieszkając na podmokłej działce z tendencjami do zalewania, możemy bez większych trudów pozbyć się kałuży i niepotrzebnej wilgoci. Woda może być też odprowadzana np. z dachu, poprzez montaż rur spustowych.

Gdzie stosowany jest odpływ liniowy?

Odpływy liniowe stosowane są bardzo często na działkach mokrych, w miejscach, gdzie ogólna wilgoć jest dość spora. Można połączyć je z systemami rur spustowych, aby mogły odprowadzać wodę również z dachu bezpośrednio do studzienek. Odpływ liniowy jest również bardzo często stosowany na działkach z altanami, lub przy garażu, stodole lub innym budynku gospodarczym, który nie powinien być w pobliżu wody. Rury powinny zostać wykonane ze spadkiem pod odpowiednim kątem, aby woda nie zaczęła się z nich wylewać, gdy stanie w miejscu. Odwodnienie liniowe niestety nie może odprowadzać w żaden sposób wilgoci która wsiąkła w głąb ziemi, ponieważ kratki, czy też studzienki, służą jedynie do transportowania wody deszczowej aby na naszej posesji nie mogły tworzyć się kałuże.

Z jakich elementów składa się odwodnienie liniowe

Odwodnienie liniowe składa się przede wszystkim z kilku najważniejszych elementów, czyli korytki, która stanowi sam początek systemu - to właśnie tam gromadzi się woda deszczowa, która następnie ma zostać przetransportowana do następnych elementów układanki. Korytka zazwyczaj jest tworzona z bardzo trwałych materiałów, które będą odporne na różne warunki atmosferyczne, a montować możemy je przy garażach, na podjazdach czy też w okolicy budynków gospodarczych. Poza korytką, ważnym elementem jest ruszt, czyli kratka odpływowa która zbiera wodę która wpływa do korytka. Powinna ona być odporna na wszelkie mechaniczne uszkodzenia, także możemy skorzystać z kratek ze stali nierdzewnej lub żeliwa. Do łączenia poszczególnych rur drenażowych wykorzystywane są ścianki czołowe, które umieszczane są zawsze na samym końcu tego systemu odwadniającego.

Jeżeli nie chcemy samemu zajmować się montażem takiego systemu, lub po prostu wolimy zlecić to profesjonaliście, bo sami możemy nie dać rady, warto skorzystać z usług firmy, która się tym zajmie. Warto jednak zaopatrzyć się samodzielnie w materiały, które mają zostać wykorzystane, ponieważ fachowcy często lubią trochę zaoszczędzić na zakupie niezbędnych systemów. Dobrym wyborem będzie udanie się do firmy Fhu Hydraklim Wanda Jamróz, która pomoże Ci sporządzić wstępny kosztorys prac budowlanych i zaoferuje wsparcie w zakresach takich jak nadzór budowlany podczas całej instalacji.

Opracowanie:
Kraków, Pachońskiego 4 lok. 22
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz