Materiał Partnera

Dlaczego warto zorganizować wesele w hotelu?

Dlaczego warto zorganizować wesele w hotelu?
Ślub oraz przyjęcie weselne to bez wątpienia najważniejsza uroczystość w życiu każdej pary. Aby przyjęcie weselne było udane, konieczny jest jednak właściwy wybór miejsca, w którym się ono odbędzie. Bardzo dobrą opcją jest zorganizowanie wesela w hotelu, który od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród nowożeńców. Jakie są zalety wesela w hotelu?

Kompleksowe usługi hotelarskie – wszystko na miejscu

Nowoczesne hotele to nie tylko pokoje gościnne i restauracja – to także duże i funkcjonalnie zaaranżowane sale weselne z odpowiednim wyposażeniem oraz szereg dodatkowych udogodnień. Organizując swoje przyjęcie weselne w hotelu, mamy zawsze pewność, że jego obsługa zadba o każdy detal, po to właśnie, aby nasze wesele było dla nas niezapomniane. Możemy liczyć na profesjonalną obsługę gości, a przede wszystkim na znakomitą kuchnię, którą z pewnością doceni każdy weselnik. Znaną z organizacji wesel restauracją jest na przykład Dzikie Wino, które ma także bazę noclegową dla gości, o czym będzie powiedziane w dalszej części artykułu.

Warto także wiedzieć, że wiele hoteli oferuje także możliwość wynajęcia samochodu dla nowożeńców i ich gości oraz zatrudnia profesjonalną ekipę, która zadba o odpowiednie dekoracje oraz przystrojenie sali weselnej zgodnie z naszym życzeniem.

A może od razu ślub z weselem?

W takich miejscach, jak wyżej wspomniane Dzikie Wino, warto zastanowić się nad ślubem plenerowym, gdyż warunki bardzo temu sprzyjają – jest tu duży i piękny ogród z oczkiem wodnym oraz trawnikiem mogącym pomieścić dużą liczbę gości weselnych. W przypadku niesprzyjającej pogody ceremonię można oczywiście szybko przenieść do pięknej sali konferencyjnej. Jest to nie tylko wygoda (unikamy bowiem transportu gości i związanych z tym ewentualnych niedogodności organizacyjnych, nie musimy też czekać na ich przyjazd), ale i oszczędność – z tego samego powodu. Zaoszczędzoną kwotę możemy przeznaczyć na przykład na bogatsze menu weselne.

Warto tu wspomnieć o cieszącej się renomą kuchni – wystarczy zresztą spojrzeć do menu, aby przekonać się, że każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Jeżeli jednak nie mamy ochoty jeść w środku, gdy na dworze jest piękna pogoda, można zorganizować grilla w plenerze. Spodoba się to zwłaszcza wszystkim tym, którzy lubią bardziej „luźną” atmosferę i korzystanie z uroków lata lub wiosny.

Dostępność bazy noclegowej na wyciągnięcie ręki

Wesele to zazwyczaj wielogodzinna uroczystość, która w większości przypadków trwa do białego rana. Jeśli część naszych gości przyjeżdża spoza miasta lub zza granicy, musimy koniecznie pomyśleć o zapewnieniu im noclegu, aby mogli wypocząć oraz wyspać się po weselnej zabawie. Takiej opcji nie zapewni nam jednak nawet najlepsza restauracja, gdyż zazwyczaj nie dysponują one własną bazą noclegową. Najlepszym wyborem będzie właśnie hotel, w którym będziemy mieli na miejscu nie tylko salę weselną, ale także i komfortowe pokoje dla gości. Warto także wiedzieć, że większość cenionych hoteli oferuje atrakcyjne zniżki na wynajem pokojów dla gości weselnych. Warto więc skorzystać z takiej możliwości, by zadbać nie tylko o dobrą zabawę, ale także o odpowiedni wypoczynek swoich gości.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz