Materiał Partnera

Dlaczego warto zdecydować się na materac termoelastyczny?

Dlaczego warto zdecydować się na materac termoelastyczny?

Zdrowy i spokojny sen jest bardzo ważny dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Szacuje się, że w łóżku spędzamy jedną trzecią całego życia, warto zadbać więc o to, by był to czas spędzony w maksymalnym komforcie. Odpowiednio dobrany materac to klucz do sukcesu. Nic nie przeszkadza w spaniu tak mocno jak wystające sprężyny, nierówne podłoże czy hałas, który towarzyszy każdej zmianie pozycji w łóżku. Materace termoelastyczne cieszą się coraz większym uznaniem klientów. Dlaczego?

Kosmiczna rewolucja

Historia powstania materacy termoelastycznych jest bardzo ciekawa. Został od bowiem wynaleziony przez naukowców, pracujących dla NASA i początkowo miał pełnić funkcję poduszki powietrznej. Jednak zalety tego produktu szybko zostały zauważone przez innych specjalistów, którzy postanowili wykorzystać go jako materac do spania do powszechnego użytku. Materace termoelstatyczne stopniowo zdobywały popularność, a obecnie można spotkać je w każdym dobrym sklepie z artykułami do spania. Jednym z nich jest Pan Materac, który oferuje swoim klientom szeroki wybór materacy, wykonanych z pianki termoelsatycznej.

Budowa materaca termoelastycznego

Materac termoelastyczny zbudowany jest- przede wszystkim- z pianki visco, która występuje w formie wkładów na różnej wysokości całej konstrukcji produktu. Jest to pianka termoelastyczna, którą tworzy się z poliuretanu. Materiał ten dodatkowo uszlachetnia się składnikami, które podnoszą jego sprężystość. Materac termoelastyczny nagrzewa się od temperatury ciała człowieka, dzięki czemu idealnie dopasowuje się do kształtów śpiącego. Po krótkim czasie wraca do swojej pierwotnej formy. Początkowo pianka visco stosowana była w materacach szpitalnych. Sprawdzały się one bardzo dobrze jako rozwiązanie stosowane w profilaktyce odleżyn pacjentów, którzy przez większość czasu zmuszeni byli przebywać w łóżku. Dziś każdy z nas może pozwolić sobie na komfortowy i zdrowy sen na podobnym podłożu.

Zalety materaca termoelastycznego

Materac termoelastyczny to produkt niezwykle wygodny i miękki. Bardzo dobrze dopasowuje się do sylwetki śpiącego, redukując ucisk na tkanki. Przyczynia się również do poprawy krążenia krwi użytkownika, zapewniając mu tym samym optymalny komfort termiczny. Materace termoelastyczne pozwalają na skuteczną regenerację mięśni. Sprawdzą się doskonale u osób, które ciężko pracują fizycznie. Trzeba jednak zaznaczyć, że produkt tego typu nie jest polecany dzieciom. Ponadto łóżko, na którym umieścimy materac termoelastyczny, powinno mieć mocny i stabilny stelaż. 

Opracowanie:
Rzeszów, al. Wyzwolenia 2
tel. 530 062 435
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz