Materiał Partnera

Dlaczego warto zdecydować się na klimatyzator przenośny?

Dlaczego warto zdecydować się na klimatyzator przenośny?

Dla wielu osób montaż klimatyzacji w domu to zbyt duży wydatek, jednak w czasie upalnego lata każdy z nas szuka rozwiązań, które pozwolą obniżyć temperaturę w mieszkaniu. Tradycyjne sposoby zapewniają raczej mierne efekty, a z powodu dyskomfortu termicznego ograniczamy naszą codzienną aktywność do minimum. W takiej sytuacji warto rozważyć zakup klimatyzatora przenośnego. Jakie są jego największe zalety?

Szybki i bezproblemowy montaż

Klimatyzatory przenośne wyróżniają się łatwym i szybkim montażem. Wystarczy jedynie ulokować sprzęt w wybranym miejscu i podłączyć go do prądu. Nie potrzebujemy w tym celu wsparcia montażysty. Dołączoną do zestawu rurę, która odprowadza ciepłe powietrze, należy wystawić na zewnątrz np. przez okno czy drzwi balkonowe. Warto przy tym pamiętać, by zadbać wcześniej o odpowiednią izolację stolarki okiennej i drzwiowej, gdyż ich nieszczelność obniży efektywność klimatyzatora. Jak przekonuje specjalista z firmy Klimatyzacja- do użytku domowego najlepiej sprawdzą się urządzenia kompaktowe, natomiast do obiektów o większej powierzchni lepiej zainwestować w profesjonalny klimatyzator przemysłowy, który cechuje się dużo większą mocą.

Mobilność

Mobilność to jedna z największych zalet klimatyzatorów przenośnych. Tak naprawdę możemy korzystać z nich w dowolnym pomieszczeniu, zmieniając lokalizację sprzętu według własnych potrzeb. Urządzenie wyposażone jest w kółka, dzięki którym można je wygodnie przemieszczać. Poradzi sobie z tym zarówno kilkuletnie dziecko, jak i osoba starsza.

Korzystna cena

Montaż klimatyzacji stacjonarnej i jej późniejsze serwisowanie wiąże się z pewnymi kosztami. Nie każdy może pozwolić sobie na to, by uwzględnić je w domowym budżecie. Zakup wysokiej jakości klimatyzatora przenośnego to wydatek rzędu 1000 złotych. Atrakcyjna cena sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na właśnie takie rozwiązanie. Warto zaznaczyć, że wiele modeli renomowanych marek posiada dodatkowe funkcje takie jak np. nawilżanie powietrza. Jeżeli chodzi o przenośne klimatyzatory przemysłowe to kosztują one trochę więcej. Inwestor musi liczyć się z wydatkiem około 4000 złotych.

Wady klimatyzatorów przenośnych

Za największą wadę klimatyzatorów przemysłowych uważa się dołączoną do nich rurę, która nie wygląda zbyt efektownie i zaburza estetykę danego pomieszczenia. Jest ona jednak niezbędna, by urządzenie mogło zapewnić nam optymalny komfort termiczny. Należy też podkreślić, że klimatyzatory przenośne są dużo mniej efektywne od standardowej klimatyzacji.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz